20-letni nagi mężczyzna wskoczył na wybieg dla lwów w zoo w stolicy Chile. Człowieka uratowano, dwa zwierzęta zostały zabite na oczach zwiedzających. Chilijska policja prowadzi śledztwo w sprawie incydentu.

Santiago, Chile - W ogrodzie zoologicznym nagi mężczyzna wskoczył na wybieg dla lwów -2

Do zdarzenia doszło w sobotę w ogrodzie zoologicznym w Santiago. 20-latek wspiął się na ogrodzenie, następnie zdjął z siebie całe ubranie, a potem wskoczył na wybieg dla lwów.

Personel ogrodu zdecydował się na odstrzelenie dwóch zwierząt – samicy i samca. Doszło do tego na oczach innych zwiedzających.

Santiago, Chile - W ogrodzie zoologicznym nagi mężczyzna wskoczył na wybieg dla lwów -4

„Ze względu na okoliczności – przede wszystkim po to, by chronić życie tej osoby – byliśmy zobowiązani do zastosowania naszych procedur bezpieczeństwa” – napisały w oświadczeniu władze zoo.

Dodały, że decyzja o pozbawieniu życia dwóch z trzech lwów przebywających w zoo „była niezwykle bolesna dla nas wszystkich”.

Santiago, Chile - W ogrodzie zoologicznym nagi mężczyzna wskoczył na wybieg dla lwów -3

„Frustrat”

Zanim odstrzelono zwierzęta, mężczyzna został przez nie poturbowany. W poważnym stanie trafił do szpitala.

Władze zoo w Santiago zapewniają, że ich obiekty są bezpieczne, a incydent – prawdopodobnie próba samobójcza – był sytuacją wyjątkową. Policja, która prowadzi w tej sprawie śledztwo, określiła 20-latka jako „frustrata”

Po tym jak informacja obiegła kraj, w chilijskich mediach społecznościowych rozgorzała dyskusja. Wielu internautów krytykuje we wpisach władze zoo, które zdecydowały o zabiciu zwierząt. Część postuluje bojkot wszystkich ogrodów zoologicznych, inni stawiają pytania o używanie w tego typu obiektach ostrej broni.

Santiago, Chile - W ogrodzie zoologicznym nagi mężczyzna wskoczył na wybieg dla lwów -5

Jeszcze w sobotę wieczorem przed budynkami zoo pojawiły się dziesiątki osób, które zorganizowały czuwanie przy świecach poświęcone pamięci odstrzelonych lwów.

 

Źródło: CNN, Guardian, tvn24
0 0 votes
Article Rating