W australijskim stanie Victoria hodowany jeleń zabił swojego właściciela i poważnie zranił jego żonę. Kobietę w stanie krytycznym przetransportowano do szpitala.

Zdjęcie ilustracyjne

W środę ratownicy medyczni zostali wezwani do jednej z posiadłości w australijskiej miejscowości Mohyu. Na miejscu zastano właścicieli posesji w krytycznym stanie. Mężczyzna w niedługim czasie zmarł.

Funkcjonariusze policji ustalili, że para została zaatakowana przez od dawna hodowanego przez nią jelenia. Zwierzę było samcem krzyżówki jelenia szlachetnego z łosiem.

Uratował ją nastoletni syn

Kobieta została zaatakowana po tym, jak ruszyła mężowi z pomocą. Jak podają lokalne media, została wyniesiona z jeleniej zagrody przez nastoletniego syna.

Obrażenia kobiety uznano za zagrażające życiu. Pracownicy pogotowia poinformowali, że ranna miała rozległe obrażenia górnych partii ciała i nóg. W stanie krytycznym  przetransportowano ją drogą lotniczą do szpitala w Melbourne.

Został zastrzelony

Policja zabiła zwierzę, aby nie stanowiło zagrożenia dla ratowników medycznych.

– Gdy policja przyjechała na miejsce, oddała kilka strzałów w kierunku jelenia w celu ochronienia ratownika medycznego udzielającego pomocy – poinformował przedstawiciel policji.

– Rodzina jest zrozpaczona. Nie można wyrazić słowami tego, jak bardzo są przejęci tym wydarzeniem – dodał, zapewniając, że lokalna społeczność również nie może uwierzyć w to, co się stało.

 

Floryda, USA – Mężczyzna zginął po ataku kazuara, którego hodował na swojej posesji

Kolejne oddziaływania magnetyczne wystąpią 16 i 17 kwietnia, w tym czasie może wzrosnąć aktywność sejsmiczna i wulkaniczna

 

 

Źródło: The Guardian, Reuters, tvnmeteo

 

 

 

0 0 votes
Article Rating