Trawler rybacki Oniega z 19 rybakami na pokładzie zatonął na Morzu Barentsa w rejonie archipelagu Nowa Ziemia – poinformowały rosyjskie służby ratownicze. Dwie osoby zostały uratowane. Ratownicy wydobyli z morza ciało jednego z rybaków. Trwają poszukiwania pozostałych członków załogi.

Trawler rybacki Oniega

Oniega zatonęła w poniedziałek rano 28 grudnia. Jak podało rosyjskie ministerstwo do spraw sytuacji nadzwyczajnych, przyczyną zdarzenia było oblodzenie jednostki. „Wysokość fal w rejonie zatonięcia trawlera wynosi 4 metry” – poinformował resort. Według źródeł agencji TASS, statek pokryty lodem w czasie burzy zatonął bardzo szybko.

Na pokładzie Oniegi było 19 rybaków, obywateli Rosji. Dwie osoby udało się uratować. Ich stan jest zadowalający – podała agencja RIA Nowosti. Równocześnie poinformowała, że z morza wyłowiono ciało jednego z rybaków. Pozostałych członków załogi Oniegi poszukuje pięć jednostek. Ratownicy nie mogą wykorzystać w akcji śmigłowców z powodu złej pogody – przekazała agencja TASS. Jej rozmówca jest zdania, że zaginieni nie mają szans na przeżycie w lodowatej wodzie.

Trawler Oniega został zwodowany w 1979 roku, jego długość wynosi 39,5 metra, pojemność – 358 ton. Jednostka pływała pod banderą rosyjską, portem rejestracji jest Murmańsk – donoszą rosyjskie media.

 

 

 

ŹródłoPAP, TASS, RIA Nowosti
0 0 votes
Article Rating