Kiedy mieszkańcy zachodniej i południowej Europy cieszą się z temperatury przekraczającej ponad 20 stopni, u naszych wschodnich sąsiadów nastała zima. Stolica Rosji została przykryta grubą warstwą białego puchu. Opady spowodowały paraliż komunikacyjny.

Moskwa, Rosja - W ciągu doby spadło 20 cm śniegu 1

Jak informują rosyjscy meteorolodzy, synoptycy opady śniegu odnotowują od piątku 17 października. Najwięcej białego puchu spadło jednak z soboty na niedzielę. W ciągu 24 godzin w mieście przybyło ponad 20 cm śniegu.

Paraliż komunikacyjny

Śnieżyca zaskoczyła mieszkańców Moskwy. Z powodu nagłego śniegu niektóre loty zostały opóźnione. Samochody natomiast ugrzęzły pod grubą warstwą białego puchu. Na głównych ulicach utworzyły się gigantyczne korki. Odnotowano również kolizje na drogach z powodu śliskiej nawierzchni.

Moskwa, Rosja - W ciągu doby spadło 20 cm śniegu 2

-5 st w najbliższy piątek

Jak informują lokalni synoptycy, w ciągu najbliższego tygodnia w Moskwie temperatura będzie powoli spadać. Jeszcze w poniedziałek 20 października termometry pokażą zaledwie 1 stopień. Ale w piątek w rosyjskiej stolicy odnotujemy już – 5 stopni. Meteorolodzy nie wykluczają kolejnych opadów śniegu.

 

Źródło: www.telegraph.co.uk, tvnmeteo
0 0 votes
Article Rating