W niemieckim mieście Neckarsulm doszło do eksplozji w budynku, w którym znajduje się centrala spożywczego giganta – Lidla. Niemieckie media podają – powołując się na policję – że w wyniku wybuchu ranne zostały trzy osoby, a około 100 zostało ewakuowanych.

Do wybuchu doszło w środę po południu 17 lutego. Centrala Lidla znajduje się w mieście Neckarsulm w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia.

Niemiecki nadawca Deutsche Welle przytacza informacje, jakich dziennikowi „Bild” udzieliła lokalna policja. Jak czytamy, służby przekazały, że prawdopodobnie doszło do eksplozji przesyłki zawierającej materiał wybuchowy. W jej wyniku ranne zostały trzy osoby, a około stu pracowników ewakuowano.

Dziennik „Frankfurter Allgemeine Zeitung” informuje, że potwierdził te informacje u rzeczniki Lidla.

Deutsche Welle poinformowała także, że około godziny 16.30 na miejscu pojawili się saperzy, a także karetki pogotowia, pojazdy straży pożarnej oraz śmigłowiec ratunkowy.

 

Aktualizacja: 20 lutego

66-letni mężczyzna został aresztowany w związku z paczkami wysłanymi do niemieckich firm spożywczych – poinformowały w sobotę 20 lutego władze. Jedna z paczek eksplodowała w budynku administracyjnym sieci Lidl, raniąc trzy osoby.

Mężczyzna z miasta Ulm w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia został zatrzymany w piątek – podała prokuratura w Heidelbergu. 66-latek nie był wcześniej notowany przez policję. Zatrzymano go w domu, nie stawiał oporu.

W ciągu ostatnich kilku dni do trzech firm – fabryki Wild w Eppelheimie, budynku administracyjnego sieci Lidl w miejscowości Neckarsulm oraz producenta żywności dla niemowląt Hipp w Bawarii – wysłano przesyłki z materiałami wybuchowymi.

Trzy osoby zostały ranne, gdy w środę bomba wysłana do biura Lidla eksplodowała.

 

 

Źródło_1, źródło_2Deutsche Welle, „Bild”
0 0 votes
Article Rating