Co najmniej dwie osoby zginęły, a 11 zostało rannych w wyniku strzelaniny, do jakiej doszło w niedzielę w miejscowości Nenzing w zachodniej Austrii. Policja informuje, że 27-letni napastnik popełnił samobójstwo.

Nenzing, Austria - 27-latek zaczął strzelać do ludzi podczas koncertu

Jak podaje BBC, mężczyzna otworzył ogień w niedzielę nad ranem podczas koncertu organizowanego co roku przez klub motocyklowy „The Lords„. W imprezie uczestniczyło ok. 150 osób.

Nenzing, Austria - 27-latek zaczął strzelać do ludzi podczas koncertu -2

Kłótnia na parkingu

Przed koncertem mężczyzna miał się pokłócić na parkingu ze swoją dziewczyną. Potem wyciągnął broń, poszedł na koncert i zaczął strzelać, najprawdopodobniej do przypadkowych osób. Tłum zaczął uciekać w panice do pobliskiego lasu.

W wyniku strzelaniny dwie osoby zginęły, a 11 zostało rannych. Stan części z nich określany jest jako poważny. Pozostali trafili pod opiekę psychologów.

Po dokonaniu ataku, 27-latek popełnił samobójstwo. Kobieta, z którą się kłócił na parkingu, nie ucierpiała.

Rzeczniczka policji Susanne Dilp powiedziała, że dokładny przebieg zdarzeń wciąż pozostaje niejasny, a obrażenia osób, które trafiły do szpitali, są „bardzo różnorodne”. Według austriackiej telewizji publicznej ORF, napastnik strzelał do uczestników koncertu najprawdopodobniej ze strzelby. Policja ustaliła, że mężczyzna był mieszkańcem regionu.

Miejscowość Nenzing położona jest w kraju związkowym Vorarlberg na zachodzie Austrii, ok. 40 km od granicy z Liechtensteinem.

Źródło: BBC News, Mirror, vol.at, tvn24
0 0 votes
Article Rating