Samolot pasażerski linii Turkish Airlines musiał awaryjnie lądować w niemieckiej Norymberdze, bo w czasie lotu w kabinie pilotów pękła szyba.

Turkish Airlines

Turecki dziennik „Hurryiyet Daily News” podaje, że chodziło o lewą szybę, znajdującą się na wysokości głowy jednego z pilotów. Ta w pewnej chwili pękła i szkło zaczęło się kruszyć.

Pękła szyba

Piloci znajdujący się wtedy w drodze z Duesseldorfu do Stambułu musieli szybko lądować. Dostali zgodę wieży kontroli lotów z Norymbergi i tam przed godz. 7 udało się szczęśliwie posadzić maszynę. Pasażerowie wsiedli do innego samolotu i polecieli w dalszą drogę.

To kolejny incydent związany z maszyną linii Turkish Airlines, a ich wyjątkowo pechowa passa trwa.

To czwarty przypadek w ciągu niespełna dwóch tygodni, gdy samolot tych linii musiał awaryjnie lądować, zmieniając swoją trasę.

29 i 30 marca samoloty tego przewoźnika lądowały, gdy na ich pokładach znaleziono kartki z napisem „bomba”. 1 kwietnia trzeci samolot musiał zawrócić do Stambułu, skąd wyleciał, gdy po starcie okazało się, że w korytarzu stoi walizka, do której nie przyznawał się żaden z pasażerów.

Z kolei 4 marca po częściowej awarii systemu hydraulicznego maszyny, samolot Turkish Airlines zjechał z pasa w trakcie lądowania w stolicy Nepalu Katmandu i skończył w polu, uderzając dziobem o ziemię. Nikomu nic się nie stało.

0 0 vote
Article Rating