Nad Stanami Zjednoczonymi przetaczały się burze, którym towarzyszył opad gradu wielkości piłeczek golfowych. Poza tym padał ulewny deszcz, który powodował lokalne podtopienia.

USA - Ulewny deszcz 60 lmkw w ciągu 30 minut i grad wielkości piłek golfowych 4

We wtorek rano w Saint Louis w stanie Missouri w Stanach Zjednoczonych zagrzmiało. Burze przyniosły grad wielkości piłeczek golfowych, a także ulewę.

Straż pożarna otrzymała kilka zgłoszeń o zalanych ulicach oraz uwięzionych w głębokich kałużach samochodach.

USA - Ulewny deszcz 60 lmkw w ciągu 30 minut i grad wielkości piłek golfowych 1

Piorun uszkodził sygnalizację

Nie tylko St. Louis zmagało się z fatalną pogodą – miały z nią do czynienia także inne miasta Missouri.

Powódź spowodowała, że zamknięto drogę w Chesterfield. Problemy występowały też na miejscami zalanej międzystanowej autostradzie nr 44.

Podtopienia odnotowano również w mieście Wildwood – niektórzy mieszkańcy twierdzą, że są największe od 35 lat. Ponadto w mieście uderzenie pioruna spowodowało awarię sygnalizacji świetlnej. Tamtejsze media podają także, że na skutek gwałtownej burzy ucierpiała jedna osoba.

USA - Ulewny deszcz 60 lmkw w ciągu 30 minut i grad wielkości piłek golfowych 5

Duże rozmiary gradzin

Grad wielkości piłek golfowych odnotowano w miastach Columbia, Warrenton i Williamsburg. Poza gradem dawał się we znaki deszcz – miejscami w 30 minut napadało 30-60 l/mkw.

USA - Ulewny deszcz 60 lmkw w ciągu 30 minut i grad wielkości piłek golfowych 2

Nie tylko Missouri

Na południu stanu Indiana pojawiły się podtopienia. Zamknięto część dróg w hrabstwach Orange i Dubois. Zalania odnotowano również na południowym wschodzie stanu Kentucky w mieście Korbin. Tam jezdnie były również nieprzejezdne.

USA - Ulewny deszcz 60 lmkw w ciągu 30 minut i grad wielkości piłek golfowych 7 USA - Ulewny deszcz 60 lmkw w ciągu 30 minut i grad wielkości piłek golfowych 6 USA - Ulewny deszcz 60 lmkw w ciągu 30 minut i grad wielkości piłek golfowych 3

Źródło: ENEX, weather.com, tvnmeteo
0 0 vote
Article Rating