Strażacy walczą z ogromnym pożarem magazynu ze środkami chemicznymi. Ogień pojawił się na terenie azjatyckiego targowiska w Berlinie. Nad miastem unosi się ogromna chmura czarnego dymu.

Niemcy - Dym nad azjatyckim targowiskiem w Berlinie -2

Magazyn na terenie azjatyckiego targowiska w dzielnicy Berlina – Lichtenberg zapalił się w środę rano. Jak donoszą niemieckie media, nagle było słychać kilka wybuchów. Nad centrum szybko pojawił się również gęsty czarny dym. Pracownicy w porę opuścili halę. Według wstępnych ustaleń nikt nie został poszkodowany.

Niemcy - Dym nad azjatyckim targowiskiem w Berlinie -1

W magazynie przechowywane były chemikalia do przygotowywania lakierów do paznokci. Eksplodowały m.in. butelki aerozolu. W wyniku pożaru część hali się zawaliła. Strażacy początkowo nie mogli wejść do środka. Jak mówili, to byłoby zbyt niebezpieczne.

Niemcy - Dym nad azjatyckim targowiskiem w Berlinie -4

W powietrzu czuć gryzący dym. Nie wiadomo, czy jest on toksyczny. Ze względów bezpieczeństwa policja zaapelowała do mieszkańców, by pozamykali drzwi i okna.

Niemcy - Dym nad azjatyckim targowiskiem w Berlinie -3

Popularne Dong Xuan Center składa się z kilku magazynów. Można tam kupić tanie produkty azjatyckie, takie jak odzież, ale także żywności. Na terenie są również liczne restauracje, salony fryzjerskie i salony paznokci.

Źródło: Welt.de, tvn24
0 0 votes
Article Rating