Naszych zachodnich sąsiadów pogoda nie rozpieszcza. Nie dość, że silny wiatr stał się przyczyną paraliżu drogowego w ostatnich dniach, to obfite opady deszczu zalały rozległe obszary.

Hamburg, Niemcy - powódź

Wichury, które w ostatnich dniach przetoczyły się przez terytorium naszych zachodnich sąsiadów, sparaliżowały kraj. Porywy wiatru w weekend 10-11 stycznia dochodziły w Niemczech do 130 km/h. Żywioł powalił drzewa na drogi i trakcje kolejowe. Część z nich była zablokowana. Na dworcu w Hamburgu utknęły setki pasażerów. W weekend straż interweniowała w tym mieście ponad 900 razy. Dwie osoby zostały ranne- silny wiatr przewrócił drzewo na dwóch studentów.

Wiatr zniszczył również banery, znaki drogowe i budynki mieszkalne.

Dodatkowo na autostradzie nr 215 pomiędzy Kilonia a Blumenthal odnotowano opady gradu, który spowodował kilka kolizji drogowych.

Hamburg, Niemcy - powódź 2
Obfite opady

We wschodniej części tego kraju, w pobliżu Drezna, z powodu gwałtownych burz, ulewnego deszczu i roztopionego śniegu poziom wód w lokalnych rzekach znacznie się podniósł. Miejscami wskaźniki wodomierzy pokazywały spory wzrost. Wylewająca się z koryta Łaby woda zalała rozległe obszary. Pod wodą znalazły się ulice, ścieżki rowerowe, parkingi i pola zbóż. Lokalne władze wydały ostrzeżenia pierwszego stopnia w związku z powodzią.

Hamburg też znalazł się pod wodą

W Hamburgu, który podnosi się po wichurach, także mocno padało. W niedzielę woda zalała m.in. parking w pobliżu targu rybnego w centrum miasta.

 

Źródło: PAP/EPA, welt.de, bild.de, tvnmeteo
Hamburg, powódź, Hamburg, flood., Niemcy
0 0 votes
Article Rating