Wystarczyło kilkanaście minut, by niemieckie sieci dyskontów wyprzedały cały zapas testów na obecność koronawirusa. Badania można wykonać samodzielnie, rezultat jest już po kwadransie. Wprowadzenie testów do sprzedaży okazało się w Niemczech hitem.

Opakowania zawierające 5 testów były sprzedawane po 22 do 25 euro.

Oferowały je dwie sieci dyskontów spożywczych, obecne także na polskim rynku. Teraz obie informują, że towar jest niedostępny, ale pod koniec miesiąca ma znów pojawić się w sprzedaży.

Szybkie testy antygenowe zostały zatwierdzone przez Federalny Instytut Leków i Wyrobów Medycznych. Zestaw składa się z probówki, odczynnika, patyczka do pobrania wymazu z nosa i płytki, która wygląda jak test ciążowy.

Dwie kreski to wynik pozytywny, testy wykrywają 80 proc. zakażeń. U osób zdrowych niemalże 100 proc. wyników jest prawidłowa.

Testy mają pojawić się wkrótce w ofercie znanej też w Polsce sieci drogerii.

Z innego źródła – Test na koronawirusa w Aldi i Rossmannie?

Dostępność testów na koronawirusa wzrasta. W niemieckim oddziale Aldi zakupić można od 6 marca test na koronawirusa. Są jednak pewne ograniczenia – każdy klient może kupić jeden taki produkt. Korzystając z testu klient sam:

  • pobiera sobie wymaz ze śluzówki nosa,
  • na podstawie wyniku może stwierdzić, czy jest zakażony.

Producent podkreśla, że na wynik testu antygenowego czeka się 15 minut, natomiast sam test cechuje się 96 proc. skutecznością.

 

Źródło, źródło_2: PAP

 

0 0 votes
Article Rating