Dokumenty, które wyciekły z naukowego ramienia ONZ pokazują, że naukowcy poważnie rozważają zastosowanie dziwnych rozwiązań technicznych w walce ze zmianami klimatu.

Jednym z planów jest umieszczenie na orbicie wielkiego zwierciadła. Zwierciadło takie miałoby przejąć rolę naszej mocno nadwyrężonej powłoki ozonowej.

Odbijałoby ono wybraną przez naukowców ilość światła słonecznego z powrotem w przestrzeń kosmiczną. Nie jest to jednak jedyny plan.

Inne zakładają między innymi malowanie dachów i ulic na biało czy też rozpylanie wody morskiej w chmurach, co pozwoliłoby im na odbijanie promieni słonecznych.

Jeszcze innymi proponowanymi rozwiązaniami jest zastosowanie upraw jaśniejszych odmian roślin, czy też wpuszczenie do oceanów opiłków żelaza.

Póki co badacze nie są zbyt pewni tej technologii i wahają się czy ją zastosować, gdyż może ona zrobić naszej planecie więcej złego niż dobrego.

Szczegółowo na temat tych planów Międzyrządowy Panel ds. Zmian Klimatu ma prowadzić dyskusje w przyszłym tygodniu w Peru.

Część pomysłów zaprezentowano w jednym z programów telewizji Discovery Channel. Naukowcy zaczęli dokładniej prześwietlać omówione tam wynalazki. Jednym zainteresował się nawet Bill Gates.

Do tej pory już 125 różnych grup związanych z ekologią zdążyło oprotestować ujawnione dokumenty. I w tym przypadku nie dziwimy im się, w końcu nie wydaje nam się, żeby pozostawianie takiej władzy nad losem całej planety w rękach grupki ludzi, którzy mogą być sterowani przez duży przemysł było dobrym pomysłem.

 

Źródło: twojapogoda.pl , dailymail.co.uk

 

0 0 vote
Article Rating