Wywołanie uśmiechu na twarzy to jeden z celów konkursu Comedy Wildlife Photography Awards 2020. W śmieszny sposób ma on także promować ochronę dzikiej przyrody.

Comedy Wildlife Photography Awards, określany jako najzabawniejszy konkurs fotograficzny świata, właśnie ogłosił finalistów roku 2020. Zdjęcia, na których zwierzęta zostały przyłapane w nietypowych sytuacjach i pozycjach, każdemu poprawią nastrój. Jak piszą organizatorzy konkursu, nigdy wcześniej nie otrzymali tak wielu zgłoszeń. Zwycięzcę poznamy 22 października.

Wyróżnione zdjęcia

Zdjęcia finalistów uchwyciły zabawne momenty z życia zwierząt. Na jednym z nich widać szczerzącą się fokę. „Młoda foka pospolita odpoczywa na skale w zatoce Sinclair, a jej gruba warstwa tłuszczu wtapia się w skały. Wygląda na to, że jest rozbawiona dobrym żartem, ale w rzeczywistości ziewa” – napisał Ken Crossan, autor zdjęcia.

Na wielu innych zwierzęta również się uśmiechają. Podczas spaceru szlakiem po południowej stronie jeziora Bogoria, fotograf Asaf Sereth zauważył grupę mangusteczek karłowatych.

 

Źródło: The Guardian
5 3 votes
Article Rating