Dokumentaliści stacji BBC kręcąc nowy film o mroźnej części naszego globu pod tytułem „Frozen Planet” natknęli się na niespotykane zjawisko, które dotąd wydawało się, że może występować tylko na lądzie.

Brytyjska stacja telewizyjna BBC produkuje nowy program dokumentalny „Frozen Planet”, który będzie omawiać mroźne oblicze naszej planety.

Jednym ze środowisk, które przeczesywali, były głębiny oceaniczne. To właśnie wtedy z pomocą kamer poklatkowych nagrali coś, co określili mianem „lodowego sopla śmierci”.

Zjawisko to polega na tym, że słona woda morska jest wypychana z pokrywy lodowej i przez swoje wysokie zasolenie zmierza ku morskiemu dnu.

Jest ona jednak bardzo zimna i woda morska wokół niej zaczyna zamarzać. Tworzy się swego rodzaju rura, którą lodowata woda spływa w dół zamrażając wszystko na swej drodze, włącznie z napotkanymi żywymi organizmami.

Pod artykułem możecie zobaczyć pierwsze w historii nagranie tego fantastycznego zjawiska oraz zwiastun całego dokumentu. Okazuje się, że planeta ziemia skrywa przed nami jeszcze wiele fascynujących tajemnic, które powoli udaje nam się odkrywać.

W przyszłym roku pełny dokument o „zamarzającej planecie” będzie można zobaczyć także w Polsce. Będzie to swego rodzaju odskocznia od tematu globalnego ocieplenia.

Zalecam oglądanie w HD 1080p

Źródło: twojapogoda.pl
0 0 vote
Article Rating