W Norwegii w zeszłym roku o azyl wystąpiło 31 145 osób, prawie 20.000 więcej niż w roku 2014. W tym roku, Norweski Urząd Imigracji (UDI) uważa, że liczba wyniesie 50 do 60 tysięcy. Ponad połowa zeszłorocznych wniosków o azyl została złożona w październiku i listopadzie.

Imigranci 3

Każdy imigrant otrzymuje od państwa od 20000 do 26000 koron (różne źródła, różne kwoty). Do tego mieszkanie lub dom, opieka medyczna w tym stomatolog. Jeżeli jest potrzeba to również przedszkole. Kursy językowe, zawodowe i w razie potrzeby transport np. do lekarza lub przedszkola. Za wszystkie te przywileje normalny Norweg czy np. Polak muszą płacić.
Norwegia ma trochę „zaskórniaków” więc może sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa jakim jest import „świeżej krwi” lecz statystyczny „wiking” nie jest z tego zadowolony. Dopóki jest spokój to milczą ale na wieść o gwałtach puszczają im nerwy. Norwegowie to spokojny, bezstresowy, tolerancyjny, wyluzowany naród, lecz w sytuacjach nadzwyczajnych są (delikatnie mówiąc) nieobliczalni.

 

Kilka komentarzy Polaków, mieszkających w Norwegii na temat imigrantów:

Beata:

Uciekają przed tym co potem chcą wprowadzać w Europie, ja jak przyjechałam to musiałam się dostosować do obyczajów tego kraju, a oni nie chcą buntują się i narzucają swoje. Dostają od Państwa pomoc i jeszcze narzekają. Na kursach języka nie chcą się uczyć bo uważają że im to nie jest potrzebne, chcą mówić w swoim języku, a to tylko kropla w morzu. Już nie mówię o tej gorszej stronie, jak później inni obywatele mają czuć się bezpiecznie.

Marian:

Tak jak ktoś już napisał: jasne niech przyjadą, rozumiem ze ratują swoje życie, ale niech szanują nową ojczyznę i jej obyczaje. Mieszkam w mieście gdzie jest bardzo dużo muzułmanów i są bardzo wyniośli i lekceważący w stosunku do innych. Widzę na co dzień tą pogardę.

Marek:

Słaba ta demokracja w Europie, skoro większość obywateli jest przeciwko przyjmowaniu imigrantów, a rządy dalej swoje i rozdają pieniądze „biednym muzułmanom”. Co ciekawe to na tych zdjęciach gdzie widać imigrantów np. na łodziach, to prawie sami faceci w sile wieku, ciekawe co się stało z ich żonami, matkami, siostrami… Zastanawiający jest również fakt, że ONZ i NATO nic nie robią w sprawie ISIL gdzie mogliby szybko dać sobie radę z tą bandą, gdyby tylko chcieli. Więc wygląda to na część jakiegoś większego planu.

Magda:

Nigdy nie wiesz kogo przyjmujesz pod swój dach, a niestety tu religia odgrywa dużą rolę. Za słowa typu”wole w Syrii ginąć od kul, niż w Polsce z głodu” – kop, i poza granice państwa – nie jeden Polak nie ma na chleb, na nowe ubranie i książki dla dziecka. Nie jeden emeryt zastanawia się czy zjeść czy kupić lekarstwa, a tu proszę wybredni są ci uchodźcy. Gratuluje Parlamentowi Europejskiemu rozsądku, a rządowi polskiemu zazdroszczę opiekuńczości nad własnym obywatelem.

 

Anita:

Nie mam nic przeciwko pomocy, ale bez przesady! Są ludzie którzy jej potrzebują, ale są tacy którzy sytuacje wykorzystują!
Ja nie dostaje ani grosza, oni przyjadą i dostają wszystko. Nawet WLAN, najlepsze telefony, markowa odzież i obuwie…a my podatnicy za to płacimy.
Przecież można im pomoc ale pracować trzeba.

 

Karol:

Tak pomagać!!! A jeden z nich, który mieszka u nas w azylu koło Erding zgwałcił 8 letnie dziecko!!! Dalej Kurka im pomagać??!! Czy już was po….ło do reszty?!

 

Mateusz:

Niech przyjadą, ale też niech pracują na siebie, a nie tylko socjalne i pomoc od państwa. To jest chore, że uchodźca ma więcej praw niż normalny obywatel pracujący.

 

Wioletta:

Pomoc należy się ludziom, a oni są i zachowują się jak niebezpieczna zwierzyna, która myśli że jest u siebie w dziczy.

 

Mariusz:

Jeszcze parę lat i będzie Islam Europa. Nasze dzieci będą się bały wyjść z domu, my również, bo ta rasa opanuje całą Europę.

 

 

Norwedzy są bardziej powściągliwi, lecz jak sami mówią „do czasu”.
Jeżeli rząd nie zmieni zdania i nie przestanie wchodzić w d… UE, to wezmą sprawy w swoje ręce.
Wszyscy Norwegowie z którymi rozmawiałem mówią:”Mają świadczenia za darmo, na każdym kroku pomoc, pracować im się nie chce i jeszcze wprowadzają swoje zwyczaje!”

 

Autor: Polak mieszkający w Norwegii
Komentarze: Facebook
0 0 votes
Article Rating