W miasteczku Eglwyswrw w Walii pada codziennie od października. Ponura aura sprawia, że ludzie są nieszczęśliwi. Jeśli pogoda się utrzyma, za kilka dni zostanie pobity krajowy rekord.

Deszcz pada nieustannie przez 82 dni JPG

W Wielkiej Brytanii deszcz pada nieustannie przez 82 dni

W miejscowości Eglwyswrw w południowo-zachodniej części Wielkiej Brytanii (Walia) od 82 dni nie było dnia, w którym nie zanotowano deszczu. Według lokalnych synoptyków w prognozach widać kres opadów, jednak przez kilka dni jeszcze się one utrzymają.

Brakuje siedmiu dni, aby pobić rekord najdłuższego okresu dni z deszczem, który wynosi obecnie 89. Jest to najwyższy wynik w całej Wielkiej Brytanii i został ustanowiony w Szkocji w 1923 roku.

 

Pada od października

Dzień z deszczem to taki, w którym spadło przynajmniej 0,2 l/mkw. wody. W Eglwyswrw takie ilości zaczęto odnotowywać 26 października 2015 roku.

 

Zły nastrój

Ponura, pochmurna, deszczowa aura utrzymująca się przez prawie trzy miesiące wpływa niekorzystnie na samopoczucie mieszkańców.

– Ludzie są nieszczęśliwi. Taka pogoda nie poprawia nam nastroju – mówią.

– Nie pamiętam, żeby tak długo padało z rzędu – twierdzi jeden z mieszkańców. – Zawsze jak wychodzę z domu, to pada, nie widać końca deszczu – dodaje.

W Wielkiej Brytanii deszcz pada nieustannie przez 82 dni

W Wielkiej Brytanii deszcz pada nieustannie przez 82 dni

Deszcz pada nieustannie przez 81 dni - nawet zwierzęta cierpią na depresję

Deszcz pada nieustannie przez 81 dni – nawet zwierzęta cierpią na depresję

Na złą pogodę „narzekają” także zwierzęta. Hodowcy mówią, że widać po zachowaniu owiec, że są nieszczęśliwe. Niektórzy ściągają je z okolicznego wzgórza, ponieważ dostrzegli, że wełna zaczęła gnić.

Deszcz pada nieustannie przez 82 dni

Deszcz pada nieustannie przez 82 dni

 

Powódź w Wielkiej Brytanii

Pod koniec grudnia w Wielkiej Brytanii z powodu obfitych opadów deszczu utrzymujących się kilka dni, pojawiła się historyczna powódź, największa od 70 lat. Najpoważniejsze podtopienia występowały w Kumbrii (na północ od Walii).

 

 

 

 

 

 

0 0 votes
Article Rating