Oddziaływania dobowe planet wpływają w istotny sposób na pomiary. Wraz z oddziaływaniami wyższych poziomów potrafią wpłynąć na aktywność sejsmiczną, jak i wulkaniczną. To są najsłabsze oddziaływania, ale bardzo istotne w tym całym mechanizmie.

Czas UTC

Poniżej znajduje się układ planet. Żółty wykres przedstawia pomiary z 21 marca 2022 roku dla osi X (północ-południe), a mały „x” pokazuje ustawiony czas dla danego układu.

Czerwona kreska oznacza długość geograficzną (16.1 stopnia), na jakiej pomiar pracuje. Zielona kreska, to antypody tej lokalizacji. Więc jak widzicie występują tu dwa rodzaje oddziaływań, bezpośrednie (czerwona kreska) i po drugiej stronie planety (zielona), czyli oddalone od siebie o około 12 godzin w ruchu obrotowym planety. Oddziaływania te w pewnym stopniu zależne są od polaryzacji pól magnetycznych, gdyż planety mogą współoddziaływać tymi samymi biegunami lub przeciwnymi, zależnie od przechylenia biegunowego jak i pozycji względem ekliptyki.

W ramce znajdują się planety i kąty, jakie występują względem planety oddziałującej na Ziemie, a fioletową czcionką podana jest odległość Ziemi od danej planety w formie czasu, jaki potrzebuje światło na przebycie tej drogi.

Dlaczego?

Dlatego, że pola magnetyczne kształtują się z tą właśnie prędkością. Występuje tu pewien mechanizm, który umożliwia wyliczenie, w którym miejscu w przestrzeni występują rekoneksje magnetyczne, a to zależne jest od wielu zmiennych związanych z Ziemią jak i planetą oddziałującą. Od czasu, jaki dzieli obie planety odejmuje się czas, po jakim nastąpił szczyt zmian w fizycznych pomiarach, następnie mnożymy to przez prędkość światła, a wynik wskazuje na miejsce rekoneksji w przestrzeni.

Czym mniejszy kąt, tym silniejsze rekoneksje; zerowy kąt, to szczyt oddziaływań magnetycznych.

Elektrony z tych właśnie rekoneksji docierają do ziemskiej jonosfery. Jonosfera gromadząc elektrony zwiększa objętość generując drgania magnetyczne, które są rejestrowane w moich pomiarach.

Tak zgrubnie wygląda mechanizm najsłabszych oddziaływań, jakimi są oddziaływania dobowe. Jeśli w szumach usznych słyszycie krótkotrwałe zmiany częstotliwości, to bądźcie świadomi, że to są między innymi oddziaływania planet.

Zależnie od rozdzielczości Waszego ekranu, zdjęcia mogą nie otwierać się w pełnej rozdzielczości, więc mogą być lekko zamazane. Należy takie „kliknięte” zdjęcie złapać myszką i przenieść na nowe okno przeglądarki i powiększyć dowolnie – wtedy będzie wyraźne.

Uran

Mars – Zwróćcie uwagę na czas (dla prędkości światła), jaki dzieli Ziemię od Marsa. Po dodaniu tego czasu, oddziaływanie jest w samym szczycie.

Wenus dość słabo oddziałuje, a siła oddziaływania jest zależna od kilku zmiennych. W przypadku, gdy na linii znajduje się więcej niż jedna planeta, zachodzi wiele warunków. Między innymi, która planeta jest silniejsza magnetycznie (siła pola oraz masa), jaką ma pozycję względem ekliptyki, odległość jak i przechylenie biegunowe oraz pozycja na orbicie. Gdy bliżej Ziemi znajduje się słaba magnetycznie planeta, jak w tym przypadku, to oddziaływanie tej silniejszej jest osłabiane. Ważna jest tu jeszcze różnica kątowa obu planet, w tym przypadku to aż 2.8 stopnia. To bardzo ważne zależności.

 

Dla Saturna czas wynosi 88.5 minuty

 

Jowisz

 

Merkury

 

Pomiary

Poniżej pomiary ułożone dobowo. Mając wiedzę, jaką przeczytaliście powyżej, przeanalizujcie zmiany w polu magnetycznym, jakie występowały w kolejnych dniach.

Oś X – północ-południe

Oś Y – wschód-zachód

Oś Z – góra-dół

Źródło: LosyZiemi.pl
5 1 vote
Article Rating