W Odessie na południu Ukrainy ultralekki samolot Y1 Delfin z dwoma pilotami na pokładzie spadł na drogę. Jeden z mężczyzn zginął na miejscu, drugi zmarł w szpitalu.

Do wypadku doszło w środę 17 czerwca w południe. Ukraińska sekcja Radio Swoboda relacjonowała, powołując się na miejscowe służby do spraw sytuacji nadzwyczajnych, że ultralekki samolot odbywał lot treningowy. Odeska policja zamieściła w internecie zdjęcia z miejsca zdarzenia.

Obaj piloci zginęli

Obu pilotów znajdujących się na pokładzie nie żyje. Jeden z nich zginął na miejscu, drugi – przewieziony w stanie ciężkim do szpitala – zmarł po kilku godzinach. Lokalne media podają, że obaj byli doświadczonymi lotnikami. Nie ma informacji, by ucierpiała jakakolwiek osoba przebywająca na ziemi w miejscu, gdzie spadł samolot.

Radio Swoboda przekazało, że maszyna przeszła test certyfikacyjny. Na miejscu zdarzenia odnaleziono plan lotu, w którym podano cel i trasę. „Według wstępnych doniesień przyczyną wypadku może być pogorszenie stanu zdrowia pilota, który był u steru” – podała rozgłośnia.

Samolot, który się rozbił, to produkowany w Odessie czteromiejscowy Y1 Delfin.

Lokalny portal dumskaya.net, powołując się na świadków, napisał, że samolot spadł po kilkudziesięciu minutach lotu. Na miejsce zdarzenia najpierw przyjechała policja, później karetka pogotowia.

ŹródłoPAP, Radio Swoboda, dumskaya.net
0 0 votes
Article Rating