Zgodnie z wyliczeniami, na wprost Ziemi znajduje się ogromna dziura koronalna.

20160902_101118_1024_0193

Poniższe zdjęcie stworzone było 12 sierpnia i miało zgrubnie pokazać wygląd dziury koronalnej, która miała wystąpić za 20 dni.

Przewidywania dziury koronalnej 2016.09.02

Przewidywana wielkość i kształt dziury koronalnej na 2 września 2016 r.

Poniżej wykres mocy burzy geomagnetycznej, która zaczęła się trochę wcześniej, niż przewidywałem, gdyż początki wystąpiły w niedziele 28 sierpnia.
Szczyt cyklu mocy drgań magnetycznych zgodnie z wyliczeniami wystąpił 2 września.

Moc burzy geomagnetycznej 2016.09.02 96h

Energia drgań magnetycznych w rozbiciu na 3 osie – ostatnie 96h (4 dni).

Energia drgań magnetycznych 2016.09.02 96h - Z Energia drgań magnetycznych 2016.09.02 96h - Y Energia drgań magnetycznych 2016.09.02 96h - X

Tak jak napisałem, w czasie burzy geomagnetycznej mogą wystąpić trzęsienia ziemi, a zazwyczaj do 36 godzin po szczycie cyklu silnej burzy GM występuje silne trzęsienie ziemi. Zobaczymy, jak będzie tym razem. Jak widać poniżej, znów poziom lawy w wulkanie Kilauea gwałtownie rośnie. W ciągu niecałej doby podniósł się o ponad 20 metrów.

Kilauea - Poziom lawy 2016.09.02_2

 

 

Elektrony

Elektrony

Poniżej na wykresie energia trzęsień ziemi z ostatnich dwóch tygodni.

Energia trzesień ziemi 2016.09.02

 

Kolejny szczyt cyklu i burza GM wystąpi między 8, a 11 września.

Dodatkowo na wschodzie tarczy Słońca znajduje się groźna plama słoneczna i lewitująca plazma, która wkrótce może odlecieć. Więcej informacji znajdziecie na Forum.LosyZiemi.pl

Słońce 2016.09.02

Słońce 2016.09.02_2

 

Przypominam o burzach GM

W trakcie burz geomagnetycznych występują zakłócenia w działaniu urządzeń wykorzystujących komunikację radiową, czyli telefony i smartfony, GSM, TV naziemna i satelitarna, lokalne WiFi, GPS, itp.
Zakłócenia i problemy występują  głównie w przypadku, gdy dane urządzenie nadawczo-odbiorcze jest na pograniczu zasięgu nadajnika.

W czasie burz geomagnetycznych dość często występuje u ludzi szum usznybóle głowy, bóle stawów, kręgosłupa i inne dolegliwości, o czym można poczytać na Forum.LosyZiemi.pl
Ludzie są poddenerwowani, inni agresywni, wzrasta wtedy ilość udarów mózgu, zawałów serca, wypadków drogowych, itd.
Bardzo często w czasie burz geomagnetycznych ujawniają się niezrównoważone osoby, które atakują i zabijają inne osoby, więc zachowajcie szczególną ostrożność między 30 sierpnia, a 5 września.

W trakcie silnych burz geomagnetycznych, występują zazwyczaj drobne i płytkie wstrząsy sejsmiczne, a krótko po burzach geomagnetycznych silne trzęsienia ziemi.

Wszystko zależy od energii danej burzy i wielkości skoków, czyli gwałtownego narastania lub opadania mocy drgań magnetycznych w osi pionowej (Z).

W trakcie burz geomagnetycznych można obserwować podnoszenie się poziomu lawy w aktywnych wulkanach jakim jest np. wulkan Kilauea na Hawajach oraz silne erupcje piroklastyczne jakie występują np. w wulkanach Popocatépetl i Colima w Meksyku lub przy silniejszych i dłuższych burzach GM wulkan Etna we Włoszech.

Po burzach geomagnetycznych występuje zazwyczaj zmiana pogody poprzez gwałtowne przesuwanie się wiru polarnego.

Zjawisko to może być spowodowane zmianą oddziaływania jonosfery na warstwę atmosfery, co skutkuje zmianami ciśnień atmosferycznych. Po silnych burzach geomagnetycznych często tworzą się depresje ciśnieniowe na skutek zmniejszania się grubości jonosfery, co może prowadzić do załamania pogody i innych groźnych zjawisk.

To nic innego, jak „System naczyń połączonych”. Więcej informacji o tych zagadnieniach znajdziecie na naszym Forum.LosyZiemi.pl

 

Przypominam o zbiórce na dalsze funkcjonowanie LosyZiemi. Jak nie nazbieramy, nie będziemy funkcjonować. Do dziś (02.09.2016) powinno już być minimum 35 procent, gdyż minęło 3.5 z 10 miesięcy przeznaczonych na zbiórkę, a zebraliśmy tylko 23 procent.

Do momentu zebrania minimum 25% kwoty, publikacje zostają wstrzymane.

Informacje powiązane

Informacja z 13 sierpnia: Silna burza geomagnetyczna zacznie się 30 sierpnia i trwać będzie do 5 września, szczyt osiągnie w piątek, 2 września 2016 roku.

Informacja z 29 sierpnia: Energia drgań magnetycznych w cyklu i ostatnie silne trzęsienia ziemi

Informacja z nocy 2 września: Wzrost aktywności sejsmicznej

 

Zabraniam kopiowania oraz przetwarzania zamieszczonych przeze mnie informacji bez mojej wiedzy i zgody.

Źródło: LosyZiemi.pl
0 0 votes
Article Rating