Kobietę w środku nocy obudził dobiegający z podwórka krzyk pięcioletniej córki. Kiedy wyszła na zewnątrz, zobaczyła dziecko w pysku niedźwiedzia czarnego. Dziewczynka z ciężkimi obrażeniami trafiła do szpitala w Kolorado.

Zdjęcie ilustracyjne

W nocy z niedzieli na poniedziałek czasu lokalnego, pięcioletnia dziewczynka została zaatakowana przez niedźwiedzia. Około 2.30 dziewczynka wyszła na podwórko, sądząc, że za dziwne dźwięki, które do niej dobiegły, odpowiedzialny jest pies. Okazało się jednak, że był to czarny niedźwiedź.

Niedźwiedź trzymał pięciolatkę w zębach

Mamę dziewczynki obudził wrzask. Gdy wyszła na zewnątrz, aby sprawdzić co się dzieje, jej oczom ukazał się czarny niedźwiedź, który trzymał w pysku jej córkę. Zwierzę wypuściło pięciolatkę, po tym, jak kobieta zaczęła krzyczeć.

Dziewczynka trafiła do lokalnego szpitala z poważnymi obrażeniami.

 

Trwają poszukiwania

Teraz leśnicy z pomocą tropiących ogarów szukają drapieżnika. Założyli także specjalne pułapki. – Poszukiwania będą trwały tak długo, jak będzie to konieczne – poinformował Mike Porras, rzecznik urzędu Colorado Park & Wildlife. Kiedy uda się złapać zwierzę, zostanie uśpione – dodał Porras.

Do ataku doszło w East Orchard Mesa, oddalonym o około 400 kilometrów na zachód od Denver:


 

 

Źródło: Reuters, tvn24
0 0 votes
Article Rating