Kilka dni temu dryfowała po Morzu Północnym zerwana z holu, dziś już przy kei w Gdańskiej Stoczni Remontowej. Platforma Safe Bristolia w sobotę rano dotarła do Gdańska. To już drugi remont półzanurzalnej platformy hotelowej w gdańskiej stoczni.

Platforma Safe Bristolia już w gdańskim porcie Foto/YT

Platforma Safe Bristolia już w gdańskim porcie Foto/YT

4 stycznia Safe Bristolia w czasie podróży do Gdańska zerwała się z holu i kilkadziesiąt godzin dryfowała po Morzu Północnym. Do wypadku doszło z powodu wysokich fal. Platforma była holowana z Wielkiej Brytanii przez jednostkę Sea Lynx. Na jej pokładzie znajdowały się 33 osoby, nikomu nic się nie stało.

Safe Bristolia to półzanurzalna platforma hotelowa, która jest mocowana do dna morskiego za pomocą ośmiu kotwic. Obiekt należy do firmy Prosafe. Modernizacja jednostki w Remontowej ma potrwać około 3 miesiące. Safe Bristolia została zbudowana w 1983 roku w Singapurze. Na platformie przewidziano miejsce dla 583 osób.

Prosafe, właściciel modernizowanej platformy to czołowy operator jednostek socjalnych na świecie. Siedziba główna Prosafe mieści się w Larnace na Cyprze.

 

Źródło: gospodarkamorska.pl
0 0 votes
Article Rating