-41 stopni Celsjusza. Taką temperaturę zanotowaliśmy w Polsce dokładnie 80 lat temu. To rekord zimna dla naszego kraju. Tymczasem dziś wydaje się, że zima o nas zapomniała. Termometry wskazują wartości dochodzące do 10 stopni i nic nie wskazuje na to, aby w kolejnych dniach miało się to zmienić.

Dawno temu w Polsce

W dniach, kiedy pogoda serwuje nam wyjątkowo wysoką temperaturę jak na styczeń, 80 lat temu mieliśmy do czynienia z rekordem zimna w Polsce. 11 stycznia 1940 roku w Siedlcach termometry wskazywały -41 stopni Celsjusza. Dziś, 80 lat później, temperatura dochodzi do niemal 10 stopni. Jak wynika z prognozy na kolejne dni, styczniowa wiosna się rozpędzi.

Dawno temu w Polsce

Prognoza pogody na pięć dni

Niedziela na Pomorzu upłynie z opadami deszczu. Poza tym będzie pogodnie. Temperatura wyniesie od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 8 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie umiarkowany, w porywach osiągnie prędkość do 45 kilometrów na godzinę, powieje z kierunku południowo-zachodniego.

Nowy tydzień rozpocznie się z przelotnymi opadami deszczu na północy. Poniedziałek w pozostałej części kraju okaże się pogodny. Na termometrach zobaczymy od 4 st. C na Suwalszczyźnie do 8 st. C na Dolnym Śląsku. Będzie wiał słaby i umiarkowany południowo-zachodni wiatr.

Prognoza pogody na poniedziałek i wtorek

 

Aż 10 stopni

We wtorek na Pomorzu pojawi się przelotny deszcz. Poza tym będzie pogodnie. Temperatura wyniesie od 4 st. C na Suwalszczyźnie do 9 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni wiatr.

Na środę dla Pomorza prognozowane są przelotne opady deszczu. W pozostałych regionach kraju będzie pogodnie. Termometry pokażą od 5 st. C na Suwalszczyźnie do 10 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni.

Prognoza pogody na środę i czwartek

Wszędzie pogodnie

Czwartek okaże się pogodny w całej Polsce. Temperatura wyniesie od 6 C. na Suwalszczyźnie do 10 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni wiatr.

 

 

 

Źródło: wetteronline.de

 

0 0 votes
Article Rating