Po tym jak wyjątkowo ulewne deszcze przeszły nad regionami północno-wschodnimi, najbliższej nocy i jutro przez cały dzień silne opady spodziewane są w centrum, na zachodzie i południu kraju.

Nawet od 30 do 50 litrów deszczu na metr kwadratowy ziemi może spaść od dzisiejszego wieczoru przez dobę w centrum, na południu i zachodzie naszego kraju.

Ulewy rozpoczną się późnym popołudniem i wieczorem nad pograniczem Kujaw, Warmii i Mazowsza. Następnie powoli zaczną się przemieszczać na południowy zachód.

W nocy ulewne deszcze spodziewane są też w Wielkopolsce i Ziemi Łódzkiej, a przed świtem na Śląsku i Ziemi Lubuskiej.

Do jutrzejszego poranka opady ustaną na Kujawach i Ziemi Łódzkiej, natomiast przez cały dzień lać będzie na Śląsku, Ziemi Lubuskiej i południu Wielkopolski.

To będą opady o charakterze ciągłym, chwilami bardzo intensywne. Na Śląsku opady ustaną dopiero w nocy z niedzieli na poniedziałek (3/4.07).

Przez ten czas od Kujaw aż po Śląsk spadnie łącznie nawet do 50 litrów deszczu na metr kwadratowy ziemi. Możliwe są lokalne wezbrania rzek i podtopienia. Ruch drogowy może być punktowo utrudniony.

W godzinach popołudniowych deszczom mogą towarzyszyć burze i wówczas intensywność opadów może się zwiększać. Temperatura w strugach deszczu będzie wynosić maksymalnie od 10 do 15 stopni. Prosimy zapoznać się z najnowszymi ostrzeżeniami pogodowymi dla poszczególnych województw, które zamieszczamy poniżej.

Burze w Polsce w czasie rzeczywistym

Burze w kraju

Źródło: twojapogoda.pl

 

0 0 votes
Article Rating