Policjanci zatrzymali mężczyznę, który miał przy sobie nóż i groził nim przypadkowym osobom – w tym matce z dzieckiem. Sytuacja miała miejsce w środę 7 października po 13-tej na Nowym Mieście w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 11 w Rzeszowie.

Zdjęcie ilustracyjne

Okazało się, że napastnik był jeden i został ujęty przez pracownika firmy kurierskiej, którego również zaatakował i próbował mu ukraść przesyłkę. Policjanci wstępnie ustalili, że 24-letni mieszkaniec Rzeszowa wtargnął do jednego z mieszkań w bloku na Nowym Mieście. Grożąc nożem i przedmiotem przypominającym broń, zażądał od mieszkającego tam małżeństwa pieniędzy.

Podczas szarpaniny niegroźnie zranił właściciela mieszkania. Gdy wybiegł z bloku, groził nożem matce z dzieckiem i zażądał od niej pieniędzy. Następnie, również przy ulicy Podwisłocze, zaatakował starszego mężczyznę oraz kuriera. Pracownik firmy kurierskiej obezwładnił napastnika, a następnie przekazał interweniującym funkcjonariuszom.

– Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wyjaśnieniem okoliczności zdarzeń zajmują się policjanci z komisariatu na Nowym Mieście. Zebrany materiały dowodowy przekażą do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Dalsze czynności i decyzje w sprawie zatrzymanego 24-latka podejmie prokurator.

– wyjaśnia Adam Szeląg, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Policjanci o zdarzeniu zostali poinformowani 7 października, kilka minut po godzinie 13. Zatrzymany mężczyzna to 24-letni mieszkaniec Rzeszowa. Nie wiadomo co nim kierowało.

Jedną z zaatakowanych osób była matka z dzieckiem. Mężczyzna pomimo tego, że znajdował się w pobliżu SP 11, nie wszedł na teren szkoły.

 

Nożem zaatakował pracowników Biedronki w Cieplicach

Dźgnął nożem pracownika ochrony i sprzedawczynię w sklepie Biedronka przy ul Krośnieńskiej w Cieplicach. Do zdarzenia doszło w czwartek 8 października, około południa. Życiu poszkodowanych nie zagraża niebezpieczeństwo. Sprawca jest już w rękach policji. Wiadomo już, że mężczyzna był pijany.

– To bardzo wstępne informacje. Zatrzymaliśmy mężczyznę w wieku 33 lat, który próbował ukraść w sklepie alkohol, a gdy interweniowali pracownicy, zaatakował ich nożem – mówi podinsp. Edyta Bagrowska, rzeczniczka prasowa KMP w Jeleniej Górze. Mężczyzna wszedł do sklepu, ukradł alkohol, co nie umknęło uwadze obsługi. Pracownik ochrony zabrał złodzieja do specjalnego pomieszczenia. Tutaj sprawca został poinformowany, że za chwilę przyjedzie policja. To go bardzo zdenerwowało, podjął decyzję o ucieczce. Wyciągnął nóż i dźgnął pracownika ochrony. Wychodząc zaatakował nożem sprzedawczynię, która mu stanęła na drodze. Mężczyźnie nie udało się uciec, bo został zatrzymany przez pracownika ochrony i przez jednego z klientów sklepu. Jak się okazało, sprawca był pijany – miał 1,7 promila alkoholu w organizmie.

Poszkodowani zostali zabrani do szpitala. Nieoficjalnie wiadomo, że rany, które odnieśli nie zagrażają życiu. Policja ustala dokładny przebieg zdarzeń. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi do 12 lat więzienia.

Średniej siły oddziaływania magnetyczne wystąpią między 8-15 października, ze szczytami 10 i 14 października

 

Źródło 1, źródło 2: PAP
0 0 votes
Article Rating