Niepokojące dźwięki pojawiły się przed północą z niedzieli na poniedziałek (20/21 grudnia) w Krakowie. „Pulsacyjny dźwięk słyszę za oknem… Bardzo niepokojący. O co chodzi? Co to może być?” – dopytują mieszkańcy.

Dziwne odgłosy postraszyły około północy mieszkańców okolic Płaszowa, ale dźwięki było słychać też m.in. na Starym Bieżanowie, Prokocimiu i w Wieliczce.

Krakowianie dopytują o źródło dziwnych dźwięków także w mediach społecznościowych: Czy ktoś z Was jest teraz w okolicy Nowego Bieżanowa? Bardzo dziwny, pulsacyjny dźwięk słyszę za oknem… bardzo niepokojący. Tak jakby ktoś odśnieżał, ale nie ma śniegu… – czytamy w komentarzach.

 

W sieci pojawiły się filmy, na których zarejestrowano odgłosy. Co to mogło być? Jak informuje spółka Polska Grupa Energetyczna, serie dźwięków były spowodowane zwiększeniem mocy w jednym z bloków energetycznych.

Uruchomiono wysoką moc bloku energetycznego, a to spowodowało dodatkowy zrzut pary i niedogodności akustyczne, za które bardzo przepraszamy – mówi Agnieszka Dietrich z PGE.

Trzeba też dodać, że w nocy w Krakowie unosiła się gęsta mgła – w takich warunkach dźwięki rozchodzą się inaczej niż zwykle.

Jeden z komentujących dźwięki zażartował na Facebooku: Spokojnie, wkrótce Boże Narodzenie. Trzeba było przeczyścić kominy, żeby Św. Mikołaj mógł nam dostarczyć prezenty.

 

Źródło: rmf24
2 4 votes
Article Rating