Za nami niezwykle mroźna noc i poranek. W Olsztynie temperatura spadła aż do -25,2 st. Celsjusza! W godzinach porannych najzimniej było na Kujawach i na zachodzie kraju, gdzie wyż przyniósł bardzo niskie wartości na termometrach. Dużo cieplej po drugiej stronie frontu rozpościerającego się od Białegostoku po Wrocław. Na przykład w Krakowie tylko -4 st. C.

Jak informuje meteorolog  Arleta Unton Pyziołek. Bardzo zimno było na północy i na zachodzie kraju. Temperatura wyniosła o godz. 6.00 rano od -19 st. Celsjusza w Toruniu i w Zielonej Górze do -4 st. C. w Krakowie.

 

W Bydgoszczy było -18 st. C, a w Poznaniu i w Suwałkach – po -15 st. C. W Szczecinie odnotowaliśmy -14 st. C, a w Warszawie i w Gdańsku było po -11 st. C.

Cieplejsza okazała się Łódź -8 st. C, lżejszy mróz panował także we Wrocławiu -6 st. C i w Rzeszowie -5 st. C.

Nocą Olsztyn bardzo mroźny

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, godzinny poranne poprzedziła noc z temperaturą, która w Olsztynie spadła do aż -25,2 st. C.

Mroźne poranki do końca tygodnia?

Północ i zachód naszego kraju owiał arktyczny chłód, do tego rozpogodziło się. To sprzyja ucieczce ciepła i silnemu wychłodzeniu powietrza przy powierzchni ziemi. Ale przynajmniej jest słonecznie, pięknie.

Tak zimne poranki mogą utrzymać się do niedzieli. Temperatura ponownie spadnie do nawet -20 st. C.

 

Źródło: tvnmeteo.pl
0 0 votes
Article Rating