Apple zaprezentowało półroczny raport prezentujący informacje na temat pytań uprawnionych służb o urządzenia i konta użytkowników. Polska znów w czołówce.

Apple - iPhone7

Przy okazji ostatniej publikacji raportu zdecydowanym liderem pod względem zapytań o dane użytkowników była Polska. Samych zgłoszeń nie było dużo, ale dotyczyły one ogromnej ilości urządzeń.

Jak się okazuje w drugiej połowie 2015 roku Polska nadal pozostała liderem w kwestii skontrolowanych urządzeń. Kraje Europy, Bliskiego Wschodu, Indii i Afryki zgłosiły w sumie ponad 19,3 tys. zapytań o dane użytkowników 111,8 tys. urządzeń Apple, z czego 52% wniosków zostało rozpatrzonych pozytywnie i udzielone zostały pełne lub częściowe informacje. Znajdująca się w tym gronie Polska wystosowała 22 pytania, które dotyczyły prawie 56,5 tys. urządzeń. Informacje na temat danych użytkowników został udzielone w 55% przypadków.

 

Żaden z krajów nie zbliżył się do ilości urządzeń, które chciały skontrolować polskie służby. Drudzy pod tym względem ponownie byli Niemcy, którzy wysłali najwięcej, prawie 12 tys. zgłoszeń w sprawie 31,3 tys. urządzeń. W USA były to 4 tys. zgłoszeń w sprawie 16,1 tys. urządzeń, a w Korei Południowej 119 zgłoszeń w sprawie 27,9 tys. urządzeń.

Źródło tekstu: Apple, telepolis
0 0 vote
Article Rating