12 lat więzienia grozi 37-latkowi, który 24 marca w nocy zaatakował w karetce ratownika medycznego. Ugodził mężczyznę w klatkę piersiową. Zadał osiem ciosów.

Do zdarzenia doszło na autostradzie A4 w karetce, która transportowała mężczyznę z okolic Nowej Rudy do szpitala psychiatrycznego w Bolesławcu.

Pacjent zaatakował ratownika kilkukrotnie nożem, wówczas został wypchnięty przez załogę z karetki i oddalił się.

Powiadomiono policję i pogotowie. Ranny ratownik trafił do szpitala, gdzie przeszedł zabieg. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Napastnik został zatrzymany przez policję.

Jest w tej chwili badany ze względu na jego stan psychotyczny, w jakim się znajdował gdy wezwano do niego tę karetkę. Po badaniu rozpoczniemy czynności. Śledztwo jest prowadzone w sprawie usiłowania zabójstwa ratownika medycznego, czyli funkcjonariusza na służbie – powiedziała Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy prok. Lidia Tkaczyszyn.

 

W Warszawie zabito 19-latka, zatrzymano 3 osoby

Trzy osoby zostały zatrzymane w związku z wtorkowym zabójstwem 19-latka w Warszawie. Wszystkie trafiły do policyjnego aresztu.

We wtorek 24 marca wieczorem na warszawskim Mokotowie nieznani sprawcy zaatakowali nożem dwóch mężczyzn. Młodszy z raną ciętą trafił do szpitala – informował rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak. Dodał, że drugi pokrzywdzony, pomimo wysiłku załogi karetki pogotowia, zmarł.

W środę do tej sprawy odniósł się komendant główny policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

Polscy policjanci cały czas intensywnie kontrolują osoby pozostające na kwarantannie, a mimo tego realizują cały szereg działań wynikających z naszych codziennych obowiązków. Bardzo szybkie działania stołecznych policjantów doprowadziły do zatrzymania dwóch podejrzewanych o zabójstwo 19-latka w Warszawie – powiedział szef polskiej policji.

Ilość zdarzeń przestępczych i ilość interwencji spada znacząco, niemniej jednak tej pracy policjanci mają bardzo dużo, stąd też wyrazy uznania i podziękowania – dodał Szymczyk.

Wieczorem policja podała informację o zatrzymaniu trzeciej osoby w tej sprawie. Dalsze czynności z udziałem zatrzymanych zaplanowano na czwartek.

Średniej siły oddziaływania magnetyczne wystąpią między 18-24 marca

 

Źródło: PAP
0 0 votes
Article Rating