Niezwykłe wizualizacje huraganu Leslie wykonały satelity NASA. Możemy podziwiać go na dwa różne sposoby: z perspektywy orbity na tradycyjnym zdjęciu satelitarnym oraz grafice pokazującej strukturę żywiołu.

Oba obrazy powstały 31 sierpnia. Właśnie wtedy służby meteorologiczne zakwalifikowały Leslie jako huragan. Grafiki zostały wykonane przez dwa amerykańskie satelity: Aqua i Cloudsat.

 

Leslie widziany z góry

Zdjęcia pokazują Leslie w dwóch odmiennych perspektywach. Fotografia wykonana przez spektroriadiometr umieszczony na satelicie Aqua obrazuje huragan w tradycyjny sposób – jako widziany z góry układ niżowy złożony z wirujących chmur.

17 km wysokości

Zupełnie inaczej wygląda zaś grafika wykonana przez radar umieszczony na satelicie Cloudsat. Pokazuje strukturę Leslie w swoistym bocznym przekroju zjawiska.

Cloudsat wysłał do huraganu impulsy energii, których zapisane echa utworzyły obraz ukazujące wnętrzne huraganu. Można z nich również odczytać informacje o temperaturze powietrza oraz wysokości chmur. 31 sierpnia Leslie rozpciągała się na wysokość 17 km.

 

Źródło: NASA, tm
0 0 votes
Article Rating