W Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym Psychiatrycznym w Rasztowie w powiecie wołomińskim doszło do zabójstwa 79-letniego pensjonariusza. Związek ze sprawą może mieć 56-letni współlokator pacjenta. Mężczyzna został przewieziony do zamkniętego specjalistycznego zakładu psychiatrycznego w Warszawie.

Zakład Opiekuńczo – Leczniczy Psychitryczny w Rasztowie

Policja otrzymała zgłoszenie w sprawie zdarzenia w środę 3 lutego po godz. 5 nad ranem. Gdy funkcjonariusze zjawili się na miejscu, 79-letni pacjent Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Psychiatrycznego w Rasztowie już nie żył. Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, pensjonariusz dzielił pokój z 56-letnim mężczyzną i to on jest podejrzewany o zabójstwo.

Z nieoficjalnych doniesień „GW” wynika, że 79-latek miał zostać zaatakowany deską, która była elementem łóżka. Prokuratura poinformowała o zabezpieczeniu narzędzia zbrodni.

56-latek nie był agresywny i został ujęty przez pracowników zakładu jeszcze przed przyjazdem policjantów. Został przewieziony do zakładu zamkniętego w Warszawie.  Lekarz nie wyraził zgody na umieszczenie mężczyzny w policyjnej izbie zatrzymań – powiedział w rozmowie z portalem asp. szt. Tomasz Sitek z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie.

 

Zabójstwo w zakładzie psychiatrycznym w Rasztowie

Zakład znajduje się ok. 7 kilometrów od Radzymina. Pacjenci umieszczani są w pokojach 2,3 lub 4-osobowych. Na każdym piętrze jest także izolatka.

ZOL w Rasztowie podlega Samodzielnemu Wojewódzkiemu Zespołowi Publicznych Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej w Warszawie.

Silne oddziaływania magnetyczne trwać będą do 14 lutego, szczyty wystąpią 3-4, 10-11 i 13 lutego

 

Źródło: PAP, zdjęcie: http://www.szpitalnowowiejski.pl/index.php/zol-w-rasztowie/41-zaklad-opiekunczo-leczniczy-psychitryczny-w-rasztowie
0 0 votes
Article Rating