Ta informacja zmroziła mieszkańców i tak ogarniętej zimą wschodniej Rosji. Amur to pierwszy w historii tygrys, który zaprzyjaźnił się z kozłem. Teraz ma zostać sprzedany. Losy tej niezwykłej przyjaźni śledzili w internecie mieszkańcy z ponad setki krajów.

Teraz władze postanowiły pozbyć się Amura i sprzedać go do parku tygrysów w Kraju Krasnodarskim. Powody takiej decyzji nie są znane, ale już wywołała protesty.

Niecodzienna przyjaźń pomiędzy tygrysem a kozłem zadziwiła cały świat. Kozioł Timur był jednak dość napastliwy i zbyt nachalnie domagał się przejawów sympatii. Trzy lata temu tygrys poturbował mocno przyjaciela.

Ich przyjaźń zaczęła się równie dramatycznie, bo kozła Timura przyprowadzono tygrysowi jako żywy obiad. Kozioł nie tylko się obronił, ale i zdobył sympatię swojego potencjalnego zabójcy.

Kiedy Amur dostał partnerkę tygrysicę Ussuri, stracił zainteresowanie przyjacielem. Wtedy postanowiono ich odseparować. Niemniej mieszkańcy regionu nadal uwielbiają Amura. Piszą nawet listy do Władimira Putina, znanego protektora i wielbiciela amurskich tygrysów.

Źródło: rmf24, CNN
0 0 votes
Article Rating