Od początku roku w Rosji wskutek silnych mrozów zmarło już 215 osób, a 5,5 tys. trafiło do szpitali z odmrożeniami – poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia i Polityki Społecznej. Wielu spośród poszkodowanych to bezdomni.W regionie moskiewskim noc z niedzieli na poniedziałek była najchłodniejsza od początku tej zimy. W Klinie temperatura powietrza spadła do minus 36 stopni, a w samej stolicy do minus 29 stopni Celsjusza.

Jeszcze zimniej w ostatnich dniach było na Syberii i Dalekim Wschodzie. W Jakucji słupek rtęci spadł do minus 57 stopni C, w Kraju Chabarowskim do minus 47 stopni, a w obwodzie irkuckim do minus 41 stopni. Na południu Rosji zanotowano minus 29 stopni C.

60 poważnych awarii

Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych podało, że z powodu mrozów doszło już do ponad 60 poważnych awarii. Największe problemy wystąpiły w Kraju Krasnodarskim, na południu Federacji Rosyjskiej, gdzie po przejściu huraganu bez energii elektrycznej pozostawało ponad 30 tys. ludzi. Z kolei w Kołpinie koło Petersburga bez ogrzewania było 12 tys. osób.

Natomiast w obwodach murmańskim, saratowskim i wołgogradzkim wystąpiły utrudnienia w ruchu drogowym. W tym ostatnim regionie na zaśnieżonych drogach na kilka dni utknęło kilkadziesiąt pojazdów ciężarowych.

 

Źródło: PAP, tvn24.pl
0 0 votes
Article Rating