Czymże jest kilkanaście stopni mrozu w Polsce. W Rosji już kolejny tydzień jest nawet cztery razy zimniej. Konkurencji ze strony mrozu nie wytrzymuje nawet wódka.

Tak długo w grudniu mróz nie trzymał w Rosji od 1938 roku. Nawet mieszkańcy Syberii są zaskoczeni temperaturami w okolicach minus 50 stopni Celsjusza.

Ci z Moskwy wcale się nie martwią. – Jeśli właściwie się ubrać i właściwie nastawić, to mrozy nie są straszne, bo zima przecież powinna być mroźna. Chociaż rzeczywiście w grudniu już dawno nie było takich mrozów – mówi reporterowi „Faktów” Aleksander Borodaj, mieszkaniec stolicy.

Setki Rosjan trafiły jednak do szpitali z odmrożeniami, ponad 50 osób nie żyje. Tak zimno będzie jeszcze co najmniej przez tydzień.

Wódka jak woda

Swoimi wrażeniami z mrozów Rosjanie dzielą się w internecie. Rekordy popularności bije filmik z Nowosybirska, który pokazuje, co dzieje się z wodą wylaną przy temperaturze minus pięćdziesiąt. Rosjanie dokumentują też zamarzanie mocnych trunków.

Rosyjskie Ministerstwo Zdrowia apeluje, by w taki mróz nie pić i tłumaczy, że alkohol wcale nie rozgrzewa – wielu pozostaje jednak głuchych na apele.

 

Źródło: tvn24.pl
0 0 votes
Article Rating