Rano na stacji w obwodzie kirowskim w Rosji wykoleił się pociąg z cysternami z kondensatem gazu. Wybuchł wielki pożar, ewakuowano kilkaset osób. Według wstępnych danych nikt nie ucierpiał i nie ma zagrożenia dla środowiska.

Pociąg wykoleił się na stacji Pozdino pod Kirowem, około 900 km na wschód od Moskwy. Z szyn wypadły 32 wagony z kondensatem gazowym, z czego 12 się zapaliło. Wybuchł gigantyczny pożar, którego rozprzestrzenianiu się – jak twierdzi rzecznik lokalnych władz Aleksiej Nieustrojew – udało się zapobiec. Na miejscu katastrofy pracuje kilkaset osób.

Ogółem z zagrożonego terenu ewakuowano prawie 700 mieszkańców. Według śledczych wykolejenie się pociągu nastąpiło z powodu zerwania sieci trakcyjnej.

Z powodu pożaru i zablokowanych torów zatrzymano ruch kilkunastu pociągów pasażerskich, w tym i międzynarodowych. Pociągi zostaną skierowane na trasy objazdowe.

Służby ratunkowe próbują uspokoić mieszkańców, którzy sądzą, że skoro w cysternach był gaz, to mogą się zatruć. – Kondensat gazowy to skroplony gaz i nie ma niebezpieczeństwa zatrucia – powiedział Nieustrojew.

 

Źród

ło: PAP, tvn24

0 0 votes
Article Rating