Rosyjscy kosmonauci udadzą się na Księżyc i wylądują na jego powierzchni w 2029 roku – poinformował na konferencji ds. technologii kosmicznych szef Korporacji Rakietowo-Kosmicznej Energia Władimir Sołncew. Jednocześnie autonomiczny lot na Księżyc został już zaplanowany na 2025 rok.

Energia_2

Mocno zmodyfikowana wersja rakiety Energia II „Uragan” (Wiki)

Lot rosyjskich kosmonautów i lądowanie na Księżycu zaplanowano na 2029 rok — oświadczył szef korporacji Energia Władimir Sołncew.

Podkreślił, że na 2021 rok zaplanowano rozpoczęcie lotów nowym statkiem kosmicznym, wykonanym z użyciem materiałów kompozytowych i przeznaczonym do lotów na Księżyc, w 2023 roku — start i cumowanie tego statku do ISS, na 2025 rok zaplanowano autonomiczny lot na Księżyc i opracowanie technologii, związanych z wysłaniem tam kosmonautów.

Energia_2_silnik

Silnik RD 180 (Wiki)

Zgodnie z koncepcją projektu, księżycowy kompleks startowy zapewni transport załogi składającej się z czterech osób z orbity księżycowej do docelowego rejonu na powierzchni Księżyca, a także z powierzchni satelity na orbitę księżycową. Długość pobytu załogi na Księżycu wyniesie co najmniej 14 dni.

Do tej pory na Księżycu lądowali tylko Amerykanie. Astronauci NASA w ramach misji Apollo w okresie 1969-1972 sześciokrotnie lądowali na powierzchni satelity Ziemi.

 

Źródło: sputniknews.com

Tagi: Rosja, Księżyc, lądowanie, Energia

0 0 votes
Article Rating