24-letnia Amerykanka Chelsea Ake-Salvacion została znaleziona martwa w jednej z komór do krioterapii. Według lokalnych mediów, kobieta postanowiła samodzielnie z niej skorzystać i zamarzła. O wypadku zrobiło się głośno, ponieważ leczenie zimnem jest coraz popularniejsze w Stanach Zjednoczonych.

TO GO WITH AFP STORY BY PATRICK BAERT   A woman goes out of a "whole body cryotherapy cabin" after undergoing a cryotherapy session at 110 degrees Celsius below zero, at the "Kemijoki" Cryotherapy Center in Rennes, northwestern France, on June 25, 2015. Outside, it's summer, but inside, the thermometer plunges to 110 degrees below zero, and more and more people are venturing in swimsuit, hoping to stop the pain ... or simply feel better after. AFP PHOTO / GEORGES GOBETGEORGES GOBET/AFP/Getty Images

Amerykanka Chelsea Ake-Salvacion była pracownicą zakładu krioterapii w stanie Nevada, w którym znaleziono jej ciało. Jak poinformował „New York Times”, znajdowała się w jednej z komór przez co najmniej 10 godzin.

USA - Kobieta zamarzła na kamień w komorze do krioterapii -2

„Twarda jak kamień”

Według policyjnego raportu, 24-latka po skończeniu wieczornej zmiany w pracy postanowiła samodzielnie skorzystać z urządzenia. Weszła do jednoosobowej komory i prawdopodobnie po kilku minutach straciła przytomność.

Jej przyjaciel i współpracownik, Elise Iverson, miał dopiero następnego dnia znaleźć jej ciało, które było „twarde jak kamień”.

Według gazety, kobieta była zafascynowana krioterapią i planowała w przyszłości otworzyć swój własny zakład, kiedy już nauczy się fachu.

W oświadczeniu zakładu jego właściciele podkreślili, że są „wstrząśnięci tym wypadkiem” oraz, że „dobrowolnie zaostrzą wszystkie wewnętrzne procedury zakładu, tak aby być pewnym, że nic takiego nie zdarzy się już w przyszłości”.

 

Moda na leczenie zimnem

Zakłady krioterapii, oferujące komory w których temperatury sięgają minus 150 stopni Celsjusza, są coraz popularniejsze w Stanach Zjednoczonych. Krótkotrwałe przebywanie w tak niskich temperaturach ma, jak reklamują, spowalniać starzenie, wzmacniać system odpornościowy, działać przeciwbólowo i sprzyjać utracie zbędnych kilogramów.

Z usług krioterapii korzysta m.in. wiele amerykańskich gwiazd oraz sportowców, lekarze nie są jednak zgodni co do ich rzeczywistych efektów zdrowotnych.

 

Źródło: New York Times, tvn24.pl
0 0 votes
Article Rating