Blisko 1,5 miliarda ludzi obchodzi dzisiaj Chiński Nowy Rok, najważniejsze święto w tradycyjnym kalendarzu chińskim. O godzinie 8:36 rozpoczął się Rok Smoka, który zwiastuje kataklizmy naturalne.

Chiński Nowy Rok przypada corocznie między końcem stycznia a początkiem lutego. Jest to święto ruchome, ponieważ wyznacza je nów Księżyca.

Tym razem nów miał miejsce dzisiaj o godzinie 8:36 rano czasu polskiego, stąd też Nowy Rok obchodzony jest właśnie dzisiaj.

Blisko 1,5 miliarda Chińczyków na całym świecie najpierw składa ofiary przodkom, a następnie wychodzi na ulice, aby w akompaniamencie huków petard i tradycyjnej muzyki wziąć udział w tańcu lwów.

Korowody smoków ciągną się przez ulice chińskich miast i wsi aż po późne godziny nocne. Przebieg uroczystości jest uzależniony od pogody.

Tym razem jednak będzie ona sprzyjająca, ponieważ nad przeważającym obszarem Chin będzie świecić słońce i nie spodziewamy się opadów. W dodatku temperatura nie będzie bardzo niska.

W Pekinie popołudnie przyniesie tylko 2 stopnie mrozu. Często o tej porze roku jest znacznie zimniej. W Szanghaju, który mrozów popołudniami nigdy nie doświadcza, temperatura sięgnie dzisiaj 3 stopni, zaś w tropikalnym Hongkongu będzie 13 stopni ciepła.

Zdecydowanie najcieplej Nowy Rok powitają mieszkańcy południowych krańców Chin, gdzie na wyspie Hajnan będzie 20 stopni. Najzimniej Nowy Rok powitają Chińczycy z dalekiej północy, gdzie poranek może przynieść nawet 40-stopniowy mróz.

 

 

Rok Smoka w astrologii  (trochę z przymrużeniem oka)

 

Rok Smoka sprzyja biznesowi i pomyślności, jest jednak jedno „ale”. Niepokojącym aspektem tego roku mogą być katastrofy naturalne takie jak powodzie i trzęsienia ziemi. Woda Yang to potężna woda oceanu, a Smok to potężna Ziemia, bardzo często wiążąca się z trzęsieniami ziemi.

W historii, najpoważniejsze zanotowane trzęsienia ziemi zdarzyły się w latach Smoka. Poniżej znajdziemy poważne trzęsienia ziemi ostatnich 5 lat Smoka: 1952 (Smok Wodny), 1964 (Smok Drzewny), 1976 (Smok Ognisty), 1988 (Smok Ziemny) i 2000 (Smok Metalowy).

1952 rok Wodnego Smoka, 21 lipca, Kalifornia, siła 7,5.
1952 rok Wodnego Smoka, 4 listopada, Kamczatka, siła 8,2.
1964 rok Drzewnego Smoka, 27 marca, Alaska, siła 9,2.
1964 rok Drzewnego Smoka, 16 czerwca, Niigata, (Japonia) siła 7,6.
1976 rok Ognistego Smoka, 28 lipca, Tangshan (Chiny), siła 7,8.
1988 rok Ziemnego Smoka, 21 sierpnia, Nepal, siła 6,6.
1988 rok Ziemnego Smoka, 7 grudnia, Leninakan (Rosja), siła 6,9.
2000 rok Metalowego Smoka, 25 listopada, Azerbejdżan, siła 7.
2000 rok Metalowego Smoka, 4 czerwca, Sumatra (Indonezja) siła 7,9.

Trzęsienia ziemi w latach Smoka to największe zanotowane trzęsienie w skali Richtera – siła 9,2 na Alasce w roku 1964 oraz najtragiczniejsze trzęsienie w Tangshan w Chinach w roku 1976, które zabiło ponad 250 tysięcy ludzi. W związku z tym logiczne jest przewidywanie że poważne trzęsienia ziemi mogą nastąpić również w roku Wodnego Smoka 2012.

W metafizyce chińskiej mianem Smoka określa się masywne łańcuchy górskie, potężną energię lądu i jest to silny element Ziemi. Aktywny Smok może więc zapowiadać silne ruchy ziemi. Również Smok i Pies są symbolami Bram Niebios i Piekieł.

Wśród 12-tu znaków zwierzęcych, Smok i Pies uważane są za niezwykłe pozycje, strefy mroku, gdzie „Szlachetni Pomocnicy” nie pojawiają się. „Szlachetni Pomocnicy” to pomocne duchy (okoliczności) które pomagają ratować ludzi w nieszczęściu.

Ale w latach Psa i Smoka nie ma tych pomocnych aniołów opiekuńczych ratujących ludzi w opresji, dlatego więc katastrofy w tych latach zbierają większe żniwo w postaci większej ilości ofiar. Jest kilka przykładów poważnych katastrof, które zdarzyły się w godzinach Smoka lub Psa; takie jak 26 grudnia 2004 – tsunami w Azji, które wystąpiło w godzinie Smoka o 8:30.

Atak terrorystyczny 911 na World Trade Center w Nowym Jorku w 2001 roku również miał miejsce o 8:40 czyli w godzinie Smoka. Masakra w Manili w 2010 roku miała miejsce około 19:30, w godzinie Psa. Tak więc rok Smoka ma pewne niezwykłe, duchowe znaczenie, które może zapowiadać większą liczbę ofiar ze względu na katastrofy naturalne. Astrologiczna prognoza Raymonda Lo, w tłumaczeniu Małgorzaty Błądek, tradfs.com.

 

Źródło: tradfs.com, twojapogoda.pl
0 0 vote
Article Rating