W Kapsztadzie w Republice Południowej Afryki pojawiła się gwałtowna burza, której towarzyszył silny wiatr. Wiało tak mocno, że morska piana zalała ulice miasta.

Pojawienie się w poniedziałek morskiej piany związane jest z warunkami pogodowymi, a dokładniej z nadejściem zimnego frontu i silnych podmuchów wiatru. Taka gwałtowna pogoda ma się utrzymać w Kapsztadzie w najbliższym czasie.

Wzburzona woda

Meteorolodzy z South African Weather Service (SAWS) ostrzegają przed wysokimi falami i wzburzonym morzem. Apelują do mieszkańców, aby zachowali szczególną ostrożność, bowiem fale mogą osiągać 6-13 metrów.

– Prognozuje się wysokie fale i silne porywy wiatru. Przez niektóre części Kapsztadu będzie przechodził kolejny zimny front. Należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ oczekuje się wiatru wiejącego z prędkością 80-100 kilometrów na godzinę – zaznaczają meteorolodzy z SAWS.

Pianę morską tworzą wzburzone fale morskie zawierające wysokie stężenie rozpuszczonej materii organicznej. Gdy woda się miesza i powstają fale, formowane są sprężyste pęcherzyki powietrza prowadzące do powstania gąbczastej substancji.

 

Źródło: ENEX, www.thesouthafrican.com
0 0 votes
Article Rating