Mieszkańcy kilku rumuńskich okręgów – Giurgiu, Valcea i Prahova – liczą straty, wywołane przez przepełnienie się koryta dwóch przepływających w regionie rzek. Lokalne media podają, że do tej pory zginęła jedna osoba.

Rumunia - Przez ulewne deszcze ucierpiało 140 miejscowości 2

Gwałtowne i obfite ulewne opady deszczu utrzymujące się w Rumunii spowodowały znaczne podwyższenie się poziomu rzeki Jiu, która na kilku odcinkach wystąpiła z koryta.

Rumunia - Przez ulewne deszcze ucierpiało 140 miejscowości 3

Dziesiątki ewakuowanych i jedna ofiara

Powodzie odnotowano w sumie w 15 okręgach. Żywioł doświadczył mieszkańców około 140 miejscowości. Szczególnie ucierpiały wsie i miasta w okręgach Giurgiu, Valcea i Prahova.

Poziom wody w korycie jest w kilku miejscach na tyle wysoki, że władze ogłosiły czerwony alert i podjęły się ewakuacji w sumie 44 osób.

Niestety, działania nie uchroniły wszystkich. Lokalne media podają, że starcia z żywiołem nie przeżył 83-letni mężczyzna. Wiadomo, że śmierć poniósł nieopodal własnego domu, tonąc porwany przez gwałtowny nurt.

 Rumunia - Przez ulewne deszcze ucierpiało 140 miejscowości 1 Rumunia - Przez ulewne deszcze ucierpiało 140 miejscowości 5 Rumunia - Przez ulewne deszcze ucierpiało 140 miejscowości 4
0 0 votes
Article Rating