Co najmniej troje dzieci, nauczyciel i wychowawca zginęło w ataku nożownika w przedszkolu w mieście Saudades w położonym na południu Brazylii stanie Santa Catarina. Jak podają brazylijskie media, napastnikiem był młody człowiek.

Zdjęcie ilustracyjne

Policja nie podała żadnego komunikatu w tej sprawie, ale kilka brazylijskich portali informuje, że zginęło dwoje opiekunów i troje dzieci.

Według portalu G1 napastnik ma 18 lat.

Służby ratunkowe otrzymały wezwania o pomoc z przedszkola w Saudades, z udziałem małych dzieci w wieku od sześciu miesięcy do dwóch lat, około 10:35 czasu lokalnego we wtorek 4 maja – 13:35 UTC.

To również stało się w szczycie jednego z oddziaływań, o których pisałem:

Wkrótce wystąpią średniej siły szczyty oddziaływań magnetycznych

Według lokalnych doniesień, rozmówcy powiedzieli, że młody mężczyzna, który wszedł do budynku, zaatakował osoby znajdujące się w środku maczetą. Sprawcy udało się dźgnąć kilka osób, zanim został zatrzymany.

Wszystkie ofiary były w tej samej klasie, podczas gdy inni nauczyciele zdołali zamknąć się z dziećmi w innych pokojach. Według rzecznika policji Jeronimo Marçal Ferreira w momencie ataku w budynku znajdowało się około 30 dzieci.

Dwoje dzieci podobno zginęło na miejscu, a trzecie zostało przewiezione do szpitala, gdzie umarło z powodu odniesionych ran. Nazwiska i wiek ofiar nie zostały ujawnione.

Zanim policja dotarła na miejsce, napastnik najwyraźniej próbował popełnić samobójstwo i poważnie zranił się. Został przewieziony do szpitala pod nadzorem policji.

Motywy okrucieństwa nie są obecnie znane. Napastnik został opisany jako 18-letni mężczyzna, który przyjechał na rowerze. Policja powiedziała, że nie miał wyraźnego związku z ofiarami i nie miał wcześniejszego rejestru karnego.

 

Źródło: PAP, https://www.rt.com/news/522894-machete-nursery-attack-brazil/
0 0 votes
Article Rating