Jeden z pracowników organizacji działającej na rzecz ochrony przyrody w Wielkiej Brytanii nagrał niezwykły film. Widać na nim kilkadziesiąt pływających w płytkich wodach rekinów.

Selsey, UK - Ogromna ilość małych rekinów na południowym wschodzie Anglii -1

Jak informują lokalne media, na południowym wschodzie Anglii w pobliżu Selsey w hrabstwie West Sussex w regionie South East England pojawiło się kilkadziesiąt rekinów. Drapieżniki (rodzaju Musteluszauważono w płytkich wodach wzdłuż linii brzegowej.
Selsey, UK - Ogromna ilość małych rekinów na południowym wschodzie Anglii -5

Film został nakręcony w środę 15 lipca przez pracownika królewskiego towarzystwa przyrodniczego RSPB Medmerry.
– To było zdumiewające zobaczyć w wodzie kilkadziesiąt ryb pływających razem – mówiłPeter Hughes z RSPB.Naukowcy oceniają, że najprawdopodobniej przypłynęły na południowy wschód za pożywieniem. Mustele żywią się skorupiakami i drobnymi rybami.

Wideo

Zamieszkują wody przybrzeżne

Mustele – to rodzaj drapieżnika chrzęstnoszkieletowego. Rekiny te są mniejsze od innych, smukłe. Osiągają długość do 150 cm i wagę 13 kg. Często można je zobaczyć w wodach przybrzeżnych. Jeden z gatunków (Mustelus Mustelus) zamieszkuje wschodni Atlantyk od Wysp Brytyjskich po północą Afrykę.

Do tej pory nie zaobserwowano obecności rekinów w pobliżu południowo-wschodniego wybrzeża. Sporadycznie są spotykane w pobliżu zachodniego wybrzeża Anglii.

Selsey, UK - Ogromna ilość małych rekinów na południowym wschodzie Anglii -3

 Selsey, UK - Ogromna ilość małych rekinów na południowym wschodzie Anglii -4 Selsey, UK - Ogromna ilość małych rekinów na południowym wschodzie Anglii -2
0 0 votes
Article Rating