Na dwa lata więzienia sąd w Sewastopolu skazał mężczyznę, który nieumyślnie przyczynił się do zabójstwa niemowlęcia. Sprawcą mordu była małpa, która uciekła z prywatnego zoo i udusiła dziecko.

Mangaba czarna 1

Makabryczna historia wydarzyła się w pobliżu Sewastopola na Krymie w lipcu. 65-letni mieszkaniec miejscowości Kacza założył na emeryturze przydomowe minizoo. Mieszkały w nim m.in. małpy i niedźwiedź.

9 lipca mężczyzna czyścił klatkę małpy z gatunku mangaba czarna. Na czas sprzątania łańcuchem przywiązał zwierzę do drzewa. Później na chwilę opuścił podwórze.

W tym czasie samiec małpy zdołał odpiąć obrożę i przeskoczył przez płot na inną posesję. Stał tam wózek, w którym spał 1,5-miesięczny synek sąsiadów. Doszło do tragedii: małpa złapała dziecko, pokąsała je i zaczęła dusić. Rodzice nie zdołali odgonić agresywnego zwierzęcia. Niemowlę zmarło.

Po kilku godzinach zwierzę udało się złapać, trafiło na kwarantannę do miejscowego zoo. Właściciel małpy został aresztowany.

Mangaba czarna 2

Wyrok: dwa lata

18 listopada sąd w Sewastopolu skazał go na dwa lata więzienia za nieumyślne zabójstwo. Ponadto musi wypłacić rodzicom dziecka cztery miliony rubli (ok. 350 tys. zł) odszkodowania za szkody moralne. Matka dziecka wciąż przebywa w szpitalu po doznanym szoku.

Mangaby czarne zamieszkują lasy Afryki Centralnej. Samice ważą do 7 kg i mierzą ok. 70 cm. Samce są cięższe i większe, ważą nawet do 20 kg. Zwierzęta te zazwyczaj nie są agresywne; nie wiadomo, co sprawiło, że doszło do tragedii.

Black crested mangabey, Mangaba czarna, małpa, zabiła dziecko, Rosja, Ukraina, prywatne zoo, właściciel skazany, monkey, killed the child, Russia, Ukraine, private zoo owner convicted.

 

0 0 votes
Article Rating