Zakończyły się trwające od weekendu intensywne poszukiwania Marii José Alvarado Munoz, miss Hondurasu. 19-letnia Maria i jej siostra Sofia, która także zaginęła, nie żyją. Policja aresztowała dwóch mężczyzn, w tym partnera starszej siostry najpiękniejszej Honduranki.

Maria José Alvarado Munoz

Kobiety widziano ostatni raz w miniony czwartek, kiedy po przyjęciu urodzinowym znajomej wsiadały do niezidentyfikowanego samochodu w pobliżu miejscowości Santa Barbara. Później ślad po nich zaginął.

Rodzina zgłosiła zaginięcie obu kobiet w sobotę, po tym, jak przez cały piątek nie udało się z nimi skontaktować. W środę policja znalazła zwłoki obu zaginionych.

Podczas poszukiwań zatrzymano dziesięć osób, ale ostatecznie aresztowano dwóch mężczyzn: partnera starszej siostry miss Hondurasu i jego kolegę. To z nimi po raz ostatni przed zaginięciem widziano kobiety.

María miała za kilka dni w Londynie brać udział w konkursie Miss World.

Honduras jest krajem z najwyższym wskaźnikiem morderstw na świecie. W ciągu roku ginie tam 90,4 osób na 100 tysięcy mieszkańców. To dwa razy więcej niż w innych okolicznych krajach zmagających się z przemocą, takich jak Ekwador czy Wenezuela.

 Maria José Alvarado Munoz 2
Aktualizacja 20.11.2014 r.

Choć Maria Jose Alvarado miała zaledwie 19 lat, zdążyła już zdobyć w Hondurasie popularność. W wieku 15 lat odkrył ją projektant mody Sergio Paz, który następnie namówił dziewczynę, by wzięła udział w konkursie Miss Nastolatek. Alvarado zajęła co prawda drugie miejsce, ale jej kariera nabrała rozpędu. Często pojawiała się w telewizji, występowała na pokazach mody. W tym roku zdobyła koronę Miss Hondurasu i wybierała się do Londynu na konkurs Miss Universe.

W zeszły czwartek Maria Jose wybrała się ze swoją 23-letnią siostrą Sofią na urodziny jej chłopaka, Plutarca. Od tego czasu nie dały znaku życia. Powiadomiona przez matkę kobiet policja rozpoczęła intensywne poszukiwania.

Jako główny podejrzany zatrzymany został Plutarco Diaz – chłopak Sofii. W ręce policji trafił wraz z kolegą, którego zeznania pozwoliły na odnalezienie ciał obu kobiet.

Znajdowały się one na brzegu rzeki Aguagua, niedaleko ich rodzinnego miasta Santa Barbara. Ciała były częściowo zakopane, zaczęły się już rozkładać. Szczegóły będą jednak znane dopiero po sekcji zwłok. Policja informuje, że kobiety najprawdopodobniej zostały zabite tej samej nocy, której zaginęły. Marii Jose strzelono w plecy, a jej siostrze – w czoło.

Jak donoszą lokalne media, Plutarco Diaz przyznał się do zabójstwa obu kobiet. Pojawiają się informacje, że był zazdrosny o Sofię, bo bawiła się z innym mężczyzną.

Maria Jose i jej siostra Sofia

Maria Jose i jej siostra Sofia

Najniebezpieczniejszy kraj świata

Honduras to kraj, w którym dochodzi do największej liczby morderstw na świecie. Wskaźnik zabójstw wynosi tam 90,4 na 100 tys. mieszkańców – to więcej niż w borykającym się z ogromnym problemem przemocy sąsiednim Salwadorze czy Wenezueli. Miasto San Pedro Sula, położone na północnym-zachodzie Hondurasie uważane jest za najniebezpieczniejsze na świecie.

W ostatnich latach w Hondurasie rozszerzyły swoją działalność meksykańskie kartele narkotykowe, wykorzystując kraj jako dogodną trasę przemytu kokainy z Ameryki Południowej do Stanów Zjednoczonych.

0 0 votes
Article Rating