Zimowej pogody nie powinniśmy spodziewać się na razie w Polsce. Śnieg pojawił się jednak w Grecji i Turcji. Padał tak intensywnie, że powodował utrudnienia na drogach i lotniskach.

Burza, która wkroczyła do Grecji znad Morza Egejskiego, przyniosła w poniedziałek obfite opady śniegu, deszczu i silne porywy wiatru.

Wiele samolotów utknęło na międzynarodowym lotnisku w Atenach. Problemy były również z połączeniami promowymi. Wszystkie połączenia w głównych portach kraju, czyli Pireus, Rafina i Lavrio zostały zawieszone.

 

Trudne warunki pogodowe mają występować do późnego wtorku.

Samochody ślizgały się na drogach

Zimowa aura zapanowała w poniedziałek też w stolicy Turcji Ankarze. Gwałtowne opady śniegu spowodowały poważne utrudnienia na drogach. Wielu kierowców straciło kontrolę nad samochodami. Niektóre pojazdy ślizgały się na oblodzonych drogach i zderzały ze sobą. Podczas zjeżdżania z góry jeden z pasażerów busa wypadł przez drzwi. Nie ma informacji, aby jakiekolwiek osoby odniosły obrażenia.

Chwile grozy przeżyli we wtorek pasażerowie jednego z samolotów. Na lotnisku Sabiha Gokcen w Stambule samolot z 164 pasażerami na pokładzie zboczył z pasa startowego i utknął z powodu trudnych warunków. Pasażerowie musieli zostać ewakuowani. Jak poinformowały linie lotnicze Pegasus, nie ma żadnych ofiar. Loty na lotnisku zostały zawieszone do godzin wieczornych we wtorek.

 

 

Źródło: Reuters

 

0 0 votes
Article Rating