Pociąg metra w holenderskim Spijkenisse pod Rotterdamem przebił się przez barierę i wypadł z estakady kolejowej. Wagon zawisł na wystającej ze zbiornika poniżej wiaduktu rzeźbie, przedstawiającej wielorybią płetwę. Uchroniło to pociąg przed runięciem na ziemię.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około północny, w okolicy stacji metra De Akkers, w miejscowości Spijkenisse pod Rotterdamem. Jak podał portal Dutch News, maszynista z niewiadomych przyczyn nie zdążył wyhamować pociągu przed końcem estakady, w wyniku czego wagon przebił się przez bariery zabezpieczające i wysunął poza wiadukt.

Przed upadkiem z wysokości około 10 metrów na ścieżkę dla pieszych uchroniła pociąg wystająca ze znajdującego się poniżej zbiornika wodnego rzeźba wielorybiej płetwy. Dzieło sztuki przedstawiające dwa ogony wielorybów powstało jako zwieńczenie ucinającej się estakady w 2002 roku. Wykonano je z tworzywa sztucznego, a jego autorem jest Maarten Struijs.

„Zastanawiamy się nad tym, jak moglibyśmy zdjąć pociąg na ziemię”

W momencie wypadku w pociągu nie było nikogo poza maszynistą, któremu udało się o własnych siłach opuścić jednostkę. Bez poważnych obrażeń został zabrany na kontrolę do szpitala.

Według holenderskich mediów pociągu nie uda się szybko usunąć z miejsca wypadku. – Zastanawiamy się nad tym, jak moglibyśmy zdjąć pociąg na ziemię w sposób kontrolowany i bezpieczny – mówił lokalny urzędnik.

 

Źródło: PAP/EPA/ROBIN UTRECHT
5 1 vote
Article Rating