Niecodzienna sytuacja w Świeciechowie Dużym w gminie Annopol. W budynek, w którym przebywał dziadek z dwojgiem wnucząt, nagle wjechał samochód osobowy. 30 letni kierujący Volvo był trzeźwy, najprawdopodobniej zasnął za kierownicą – poinformowała lubelska policja.

Dyżurny kraśnickiej Policji w sobotę 31 października po godzinie 16:00 otrzymał informację z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że na terenie jednej z miejscowości w gminie Annopol samochód osobowy marki Volvo uderzył przodem w dom. Auto przebiło się przez ścianę i zawisło w kuchni. W sąsiednim pomieszczeniu budynku znajdował wtedy się senior razem z dwojgiem swoich wnucząt. Nikomu nic się nie stało.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia ustalili, że kierowca samochodu prawdopodobnie zasnął w trakcie jazdy. 30-letni mężczyzna był trzeźwy.

Opuścił (kierowca – przyp. red.) pojazd o własnych siłach i nie odniósł żadnych obrażeń – poinformował młodszy aspirant Paweł Cieliczko.

„Wezwany na miejsce Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego nakazał mieszkańcom opuszczenie budynku, gdyż uszkodzona została instalacja elektryczna i wodociągowa” – czytamy z kolei w komunikacie lubelskiej policji. Do czasu naprawy osoby te będą mieszkać u swoich krewnych.

Mundurowi z Komisariatu Policji w Annopolu ustalają obecnie czy wydarzenie mogło stanowić niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia osób znajdujących się w domu.

 

 

Źródło: https://lubelska.policja.gov.pl/lub/aktualnosci/109277,Wjechal-samochodem-w-dom.html
0 0 votes
Article Rating