W środę rano 12 sierpnia na południe od Aberdeen w północno-wschodniej Szkocji wykoleił się pociąg pasażerski. Szefowa szkockiego rządu Nicola Sturgeon określiła na Twitterze zdarzenie jako bardzo poważne. Media donoszą, że jedną z trzech ofiar śmiertelnych wypadku może być maszynista.

Do wypadku doszło w środę rano w pobliżu miejscowości Stonehaven, która znajduje się około 15 km na południe od Aberdeen. Według wstępnych relacji mediów, pociąg przewoźnika ScotRail, który jechał z Aberdeen do Glasgow, wpadł na zwały ziemi, zalegające na torach w wyniku ulewnego deszczu, wskutek czego wykoleiły się trzy z czterech jego wagonów.

Na miejscu jest około 30 pojazdów służb ratunkowych i straży pożarnej. Nad miejscem zdarzenia widoczny był również helikopter.

Premier o poważnym incydencie

Szefowa szkockiego rządu Nicola Sturgeon określiła na Twitterze zdarzenie jako bardzo poważne. Dodała, że otrzymała wstępny raport o zdarzeniu. Brytyjski premier Boris Johnson powiedział, że był zasmucony, gdy dowiedział się o „bardzo poważnym incydencie” i jego myśli są ze wszystkimi poszkodowanymi.

„Moje podziękowania dla służb ratunkowych na miejscu zdarzenia” – dodał premier.

 

 

 

Źródło: PAP, Reuters, https://www.scotsman.com/news/transport/stonehaven-one-dead-after-scotrail-train-derailment-aberdeenshire-2939946
0 0 votes
Article Rating