Sushi składa się głównie z ryżu, prażonych alg morskich i ryb. Często podaje się do niego zieloną herbatę, która zawiera wiele witamin i zapobiega nowotworom. A samo sushi jest świetnym afrodyzjakiem – podnosi libido i wzmaga potencję.

Sushi -3

Sushi to tradycyjna potrawa japońska, którą znają już wszyscy. Niestety błędnie uważamy ją za drogą i trudną do zrobienia. Produkty do jej przygotowania można kupić już w każdym sklepie, a korzyści płynące z jej jedzenia są duże. Nie bez powodu Japończycy znani są ze swojej długowieczności.

Sushi jest pyszne, lekkie, ładnie podane i świeże. Ze względu na krótki termin przydatności do spożycia, w restauracjach przygotowuje się je po zamówieniu przez klienta. Sushi jest niskokaloryczne, można je więc śmiało jeść podczas diety. A co kryją w sobie jego składniki?

 

Ryż

Ryż ma właściwości antyrakowe i jest źródłem węglowodanów złożonych, które powinny być podstawowym źródłem energii. Reguluje ciśnienie krwi, koi nerwy oraz poprawia koncentrację i odporność.

 

Surowa ryba

Surowa ryba jest doskonałym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3. Ryby zmniejszają ryzyko nowotworów i wpływają pozytywnie na wzrok. Są także źródłem łatwo przyswajalnego białka.

 

Wasabi

Pasta z wasabi łagodzi kaca i działa bakteriobójczo. Niszczy także komórki nowotworowe. Wasabi łagodzi skutki zatrucia pokarmowego i zapobiega próchnicy zębów.

 

Imbir

Pobudza trawienie, działa odkażająco i jest przeciwzapalny. Poprawia krążenie krwi i poprawia koncentrację.

 

Wodorosty

Wodorosty mają mnóstwo wapnia, magnezu, potasu, fosforu i żelaza. Mają także właściwości przeciwutleniające.

Sushi -12 Sushi -11 Sushi -10 Sushi -9 Sushi -8 Sushi -7

sushi with chopsticks

Sushi -5

Japanese seafood sushi set on black background

Sushi -3 Sushi -2 Sushi -1

Źródło: x-news, tvnmeteo
0 0 vote
Article Rating