Zdjęcie przestraszonego dziecka, które poddaje się na widok aparatu fotograficznego zostało okrzyknięte symbolem wojny domowej w Syrii. Fotografia cieszy się wielkim powodzeniem na portalach społecznościowych. Jak mówi fotoreporter Osman Sağırlı w rozmowie z BBC, podczas gdy on używał teleobiektywu, dziewczynka myślała, że jest to broń. Zdjęcie wykonano w grudniu ubiegłego roku.

Zdjęcie dziecka z Syrii bardzo szybko zyskało popularność w sieci

Zdjęcie stało się popularne po tym, jak na Twitterze zamieściła je fotoreporterka Nadia Abu Schaban. Fotografia bardzo szybko rozprzestrzeniła się w mediach społecznościowych. „Niewyobrażalny smutek i strach” – tak brzmiały najpopularniejsze komentarze pod zdjęciem. Początkowo myślano, że sfotografowany został chłopiec. Jednak dopiero, gdy zdjęcie stało się znane, a BBC Trending dotarło do fotografa, okazało się, że przedstawia ono dziewczynkę. Jest nią czteroletnia Hudea, która do obozu dla uchodźców dotarła wraz z matką oraz dwojgiem rodzeństwa, uciekając z miasta Hama.

Fotoreporter Osman Sağırli sławne zdjęcie zrobił na terenie obozu w syryjskiej miejscowości Atme, niedaleko granicy z Turcją.

Zwykle dzieci uciekają, zakrywają twarz albo uśmiechają się, gdy widzą aparat– zaznaczył Sağırlı.Nauczona wojennym doświadczeniem 4-latka wolała jednak nie ryzykować i od razu uniosła ręce w geście poddania– dodał. Fotograf podkreślił, że istotne jest dostrzeżenie, jak duże jest wojenne cierpienie nie tylko dorosłych, ale przede wszystkim dzieci.Na zdjęciu widzimy dziecko, które pokazuje swój strach mimo że jest niewinne – komentuje Osman Sağırlı w rozmowie z BBC.

Źródło: BBC, rmf24

Child, Syria, dziecko.
0 0 vote
Article Rating