Ponad 350 osób trafiło w ostatni weekend do szpitali w jednym ze stanów Indii z trudnymi do wytłumaczenia objawami. Pacjenci nie byli zakażeni koronawiursem, ale mieli szeroki zakres konkretnych symptomów – od nudności po napady drgawek i utratę przytomności. Z tego powodu trwają badania nad niezidentyfikowaną dotąd chorobą.

Lekarze z Eluru, miasta na wschodzie kraju w stanie Andra Pradesh, poinformowali, że musieli zwolnić wiele łóżek na wypadek, gdyby okazały się potrzebne. Zwłaszcza że niezidentyfikowana choroba pojawiła się w momencie, kiedy Indie walczą z pandemią COVID-19.

Lokalne media podały, że pacjenci, którzy trafili w weekend do szpitala, wykonali testy na koronawirusa i wszystkie dały wynik negatywny.

Analiza laboratoryjna

– Ludzie, których dopadła choroba, a zwłaszcza dzieci, nagle zaczęli wymiotować, narzekając na pieczenie oczu. Niektóre osoby zemdlały lub doświadczyły napadów drgawek – powiedział jeden z lekarzy w rozmowie z gazetą „The Indian Express”. Jedna osoba zmarła, a 186 pacjentów wyzdrowiało i szybko zostało wypisanych ze szpitala.

Minister zdrowia stanu Andra Pradesh Alla Kali Krishna Srinivas oświadczył, że próbki krwi chorych nie wykazały żadnych dowodów na infekcję wirusową. – Wykluczyliśmy skażenie wody lub powietrza jako przyczynę. To jakaś tajemnicza choroba i dopiero analiza laboratoryjna ujawni, z czym się zmagamy – dodał.

Z kolei rządowa opozycja wezwała do zbadania incydentu, twierdząc, że przyczyną tajemniczej choroby było skażenie.

 

 

 

Źródło: bbc.com, https://www.indiatoday.in/india/andhra-pradesh/story/andhra-pradesh-eluru-mystery-illness-cm-jaganmohan-reddy-1747287-2020-12-07
0 0 votes
Article Rating